Активізація громади: алгоритм дії

Наведемо приклад активізації громади с. Горького Дніпропетровського району Дніпропетровської області,  благодійною організацією «Горьківській фонд розвитку громади». У співпраці з Горьківським сільським центром соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді 17 травня 2012 року ними було проведено інформаційне зібрання с жителями села на якому презентувалась робота центра місцевої активності, його цілей, задач, та напрацювань, що вже були здійсненні, обговорювались  кроки  спільної діяльності.

Після інформаційного зібрання Горьківський фонд розвитку громади визначив декілька пріоритетних напрямків роботи з громадою. Так як у сучасному світі надзвичайної актуальності набуває вміння ефективного спілкування, що можливо лише при умові отримання якісних комунікативних компетенцій, особливо для активізації та розвитку сільських громад, центром громадської активності було ініційоване проведення тренінгу «Комунікація в громаді» серед молоді села. Захід проводив тренер  Олександр Мітьков, який пройшов тренерську підготовку в  рамках реалізації програми школи позитивних змін Дніпропетровщини обласної організації «Тамариск» підготовки тренерів. Тренінг був проведений 6 квітня 2012 року для молоді с.Горького, с.Шевченко,  с.Пашена Балка, с.Долинське. На  тренінгу були розглянуті наступні питання: поняття – комунікація, комунікативні вміння, форми спілкування,  вербальне та невербальне спілкування, вміння встановлювати контакт, цитування, позитивні констатації, інформування, вміння слухати (активне слухання, техніки активного слухання), вміння ставити правильні запитання, вміння переконувати, вміння регулювати емоційну напругу,  зворотній зв’язок, вміння виходу з конфліктних ситуацій. Хочеться відмітити високий рівень активності та зацікавленості аудиторії.  

В рамках реалізації програми розвитку громадсько – активної молоді на теренах  Горьківської сільської ради в с. Горького благодійною організацією «Горьківській фонд розвитку громади»  10 червня 2012 року був також проведений захід   «Зіграй заради майбутнього!». Основна  мета  заходу –  активізація молоді Горького, Шевченко, Ювілейного, Підгороднього, популяризація здорового способу життя, налагодження комунікативних зв`язків між молоддю Дніпропетровського району шляхом волейбольного турніру та конкурсної програми. До заходу були залучені партнери – представники місцевої  влади,  активна молодь села с.Горького: Горьківській сільській центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, ГО «Молодь Ювілейного», Підгородненський міський центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді. На турнірі було представлено 4 команди с. Горького (2команди), с. Ювілейне, м. Підгороднє. Змагання проходило активно та цікаво. До останнього моменту було не зрозуміло хто ж стане переможцем. Але в кожному змаганні є переможці. Так по результатам турніру: 1 місце – команда с. Горького, 2 місце – команда м. Підгороднє, 3 місце – смт. Ювілейна. Між іграми проводились цікаві конкурси, які сприяли гарному настрою на турнірі. Молодь  с. Горького дуже задоволена, що до них завітало так багато гостей з різних громад Дніпропетровського району, та чекають нових, цікавих, веселих та корисних зустрічей. Особливість даного заходу в тому, що молодь села змогла виграти міні грант та стала співорганізатором цікавої події в громаді.

Матеріал підготував

Олександр Мітьков

Голова благодійної організації

«Горьківській фонд розвитку громади»

You must be logged in to post a comment Login