«Активна громада – успішне село!»

Filed under Історії успіху

Історія успіху громади «Суха Плотина» с. Новорозсош, Новопсковського району, Луганської області

Село Новорозсош знаходиться в Луганській області, Новопсковського району, налічує 1830 жителів. У нас є ФАП, школа, відділення зв’язку, церква, СБК, 2 базові товариства: «Промінь» (директор Сєргєєв Ю.О.) та «Агропродсервіс» (директор Данілін О.В.).

В цілому наше село за районними показниками одне з найкращих, але майже всі вище вказані заклади потребують ремонту.

Найболючішою проблемою для населення була Новорозсошанська ЗОШ І-ІІІ ступенів, вона давно потребувала ремонту. Кожного року проводився поточний ремонт за спонсорські кошти , але цього було замало. В шкільній їдальні протекла стеля, в системі опалення була недостатня циркуляція води, через двері запасного виходу взимку потрапляв сніг в приміщення, а сама школа, як бачите, не мала ніякого естетичного вигляду!

3 серпня 2011 року на території Новопсковського району впроваджується Проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду – ІІ» і в нашому селі було створено ГО «Суха Плотина». На перших же загальних зборах затвердили статут організації, обрали керівний склад та ревізійну комісію. За допомогою місцевих депутатів на всіх вулицях провели збори, де обрали активістів та основних членів, які представлятимуть інтереси мешканців своєї вулиці на загальних зборах, та детальніше розповідали про участь громади села в Проекті «МРГ – ІІ».

Громадську організацію зареєстрували у всіх відповідних інстанціях, отримали печатку та розпочали свою діяльність.

На початку створення ГО ніхто не зміг би уявити, що доведеться тісно співпрацювати з місцевою владою та районною адміністрацією. Але згодом ми побачили, що ця співпраця є плідною.

Найбільший об’єм роботи випав на долю активістів ГО, до активу входили молоді, енергійні сповнені ентузіазму та нових ідей люди, які відразу приступили до роботи.

Провели анкетування населення, на основі чого було складено план розвитку та затверджено його рішенням сесії сільської ради № 17/1 від 28 листопада 2011 року «Про вирішення та затвердження пріоритетних сфер на території громади».

Спочатку було важко, адже робота з людьми потребувала людяності та не аби якого терпіння, але ми підійшли до питання «робота з населенням» дуже об’єктивно – активісти почали збиратися кожен день, щоб вирішувати проблеми одразу, які виникали під час збирання коштів.

За допомогою Обласного та районного ресурсних центрів розвитку громад було розроблено мікропроект «Енергозберігаючі заходи в Новорозсошанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів. Капітальний ремонт (заміна вікон та дверей, ремонт опалювальної системи та стелі з утепленням в їдальні) на суму 160567,94 грн., який затверджено Проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Розподіл витрат на спів фінансування в рамках загального бюджету мікропроекту, загальна вартість якого склала 160567,94 грн. наступний:

–          Організація громади – 10367,94 грн.

–          Районна та обласна рада – 40000 грн.

–          Проект ЄС/ПРООН МРГ – 80200 грн.

–          Приватні місцеві спонсори – 30000 грн.

Мікропроект передбачає заміну 35 вікон, 1 дверей, встановлення відцентрового насосу в систему опалення та ремонт з утепленням стелі в їдальні.

Після чого була підписана угода ЄС/ПРООН на фінансування мікропроекту та отримано перший транш у розмірі 16 тис. грн..

12 квітня 2012 року було проведено тендер та обрано ліцензованого підрядника ТОВ №УКР ВІД БУД» для виконання ремонтних робіт. Згідно календарного плану підрядник розпочав роботи та завершив їх. Протягом ремонтних робіт активісти отримували допомогу від Комітету з Нагляду за Якістю (НКЯ). Ця злагоджена команда допомагала ГО «Суха Плотина» від самого початку її створення.

На сьогодні всі роботи та звіти здані та наша школа має дуже красивий вигляд.

Паралельно з основною роботою активісти проводили масові заходи для дітей та дорослих, допомагали працівникам школи в облаштуванні дитячого майданчика.

Наша організація громади «Суха Плотина» ще досить молода, вона існує лише один рік, і хай ми зробили поки що лише один крок, але він зроблений у майбутнє!

Ми переконані, що в подальшому на нас чекає не один Проект, і ми прикладемо максимум зусиль, аби наша ГО «Суха Плотина» активно працювала й надалі.

 

You must be logged in to post a comment Login