Активність будили “Дикою грушою”

Filed under Новини

24 серпня 2011 р. в День незалежності України в с. Овсяниківка Кіровоградського району Кіровоградської області пройшов етнофольк фестиваль «Дика груша».  Про захід розповів Фечішин Павло Валерійович, директор соціокультурних програм Кіровоградського обласного об’єднання громадян «Фонд захисту землевласників та сільгосптоваровиробників»:

«В рамках конкурсу «Трансформація закладів культури в осередки громадської активності та залучення творчих колективів до благодійництва» Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду «Відродження» наша організація виграла грант і фестиваль «Дика груша» є одним із заходів його реалізації. Даний фестиваль повністю організований громадською організацією і волонтерами в співпраці з дитячо-юнацьким об’єднанням «Січ», Громадським клубом «Толока», відділом культури і туризму Кіровоградської РДА. Організаторів дуже багато і всіх перерахувати важко, але допомагали всі і дуже активно.

Однією із наших основних цілей є пробудження громадської активності. Наша громадська організація впевнена, що якщо кожен 10 хвилин в день буде присвячувати роботі на благо громади, то все можна значно покращити і привести до кращих результатів. Саме тому ми організували цей фестиваль. Його формат незалежний – кожен міг зайнятися майстер-класом, ловити рибу, слухати музику, або просто відпочивати на природі. Це нова форма. Так, не обійшлося без помилок. Але разом з тим, ми вважаємо, що ми зробили не мале діло. Потрібно лише почати. Ми впевнені, що через рік ми добудуємо хатину, фундамент якої заклали на фестивалі, і вона стане музеєм села. Ще в наших планах побудувати на теренах села Овсяниківка козацький зимівник. Перший автентичний козацький зимівник, де не буде ні електрики, нічого сучасного, куди люди будуть приїжджати вахтовим методом – відпочити і попрацювати.

Грант Міжнародного фонду «Відродження» буде тривати один рік, а далі ми плануємо продовжувати втілення цієї глобальної ідеї. Наприклад, плануємо провести великий етно-фестиваль з кількістю людей 2-3 тисячі чоловік».

На заході була присутня Ірина Маркова, яку делегував Інститут соціокультурного менеджменту, і метою якої окрім відпочинку на фестивалі  було й висвітлення події для інформування наших читачів.

You must be logged in to post a comment Login