Американський волонтер у селі: практичні поради залучення

Filed under Новини

У село Музиківка, що на Херсонщині лише декілька днів тому приїхала волонтер із Америки – Селіс Веллер. Головні завдання на майбутні два роки її роботи – розвиток сільської громади, активізація молоді, неформальна освіта та багато іншого. Вирішивши поцікавитись яким чином виникла така ідея і як її було втілено у життя ми звернулися до Людмили Бондаренко, спеціаліста з муніципальних ініціатив та інвестицій Музиківської сільської ради:

“Напевно ця ідея з’явилася після того як дружня Музиківській сільській раді громадська організація «Молодіжний центр регіонального розвитку» запросила до себе американського добровольця. Цей приклад став для нас головним поштовхом і ми зрозуміли, що можемо багато втратити і звузити свій світогляд без подібної допомоги.  Наступним кроком стала новина на ГУРТі.

Після неї вже почали реально готуватися і продумувати чим саме буде займатися волонтер в такому невеликому селі як Музиківка. Найголовніше, в чому зараз сільська влада бачить проблему – це відсутність стратегічного плану розвитку села та всіх соціальних структур. Ми довго працюємо над переходом від споживацького ставлення до бюджетних коштів та ресурсів до проектного менеджменту і в цьому вже є певні успіхи. Розробка стратегії – це перший крок, наступний – пошук партнерів та фінансування, розвиток громадської активності та багато іншого. Впевнені, що волонтер з вищою освітою та певним досвідом в цьому напрямку дасть ще більший поштовх.

Партерами сільської ради в цій ініціативі стали школа, бібліотека та Молодіжна громадська рада. Кожна структура визначила для себе пріоритетні напрямки співпраці з волонтером. Так представників школи та бібліотеки найбільше цікавить створення умов для вивчення англійської мови та проведення спільних тематичних заходів. Молодіжна рада крім цього вважає актуальним активізацію та особистісний розвиток молоді за допомогою методів неформальної освіти.

Все це ми продумали ще в минулому році, заповнили та відправили заявку з нашими побажаннями та планами. Пізніше Музиківку відвідали Кюрчевський Март – директор Проекту розвитку громад Корпуси Миру та Олександр Бабенко – регіональний менеджер. Вони перевірили умови роботи та життя волонтера, нашу спроможність взяти участь у подібному проекті, а також додали сільську амбулаторію в список партнерів.

Лише в травні ми дізналися чи приїде волонтер в наше село. І зараз вже знайомимося і звикаємо до нового жителя – Селіс Веллер. Вона молода та активна, її магістерська робота співпадає з цілями і задачами, які ми перед собою ставимо. Зараз думаємо, що нам пощастило! А про результати поговоримо потім – через рік чи два”.

You must be logged in to post a comment Login