Антикризова допомога осередкам громадської активності та творчим колективам у здійсненні мобілізаційних (фандрейзингових) кампаній

Filed under Новини

Починаючи з  01.07.2011 року Фундація імені князів-благодійників Острозьких в рамках проекту Інституту соціокультурного менеджменту «Підтримка процесу розвитку осередків громадської активності на базі закладів культури» за підтримки Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду “Відродження” розпочинає реалізацію проекту «Антикризова допомога осередкам громадської активності та творчим колективам у здійсненні мобілізаційних (фандрейзингових) кампаній»

Метою проекту є надати інформаційну, консультаційну, навчальну підтримку не менше 100 учасникам семінарів (творчим колективам, громадським і благодійним організаціям) різних регіонів України в проведенні благодійних концертів, вистав, виставок, гастролей, метою яких є збір пожертв та надання благодійної допомоги вразливим категоріям громадян, які найбільше постраждали від кризи.

Під час фінансово-економічної кризи потреби бідних громадян і проблеми у громадах загострюються, особливо з огляду на те, що при майже незмінних доходах вартість споживчих товарів виросла на 70%, і вартість комунальних послуг й енергоносіїв на 40-60% (в залежності від регіону).

Заклади ж культури часто не лише фінансуються по залишковому принципу, але й не надають якісних соціокультурних послуг, не враховують демографічні групи та їх фінансові можливості у створенні нових якісних послуг.

Саме тому для громадських організацій і закладів культури, що хочуть перетворитися в осередки громадської активності, а також для творчих колективів, які не мають змоги здійснити гастрольні тури, Фундація імені князів-благодійників Острозьких допоможе організувати збір ресурсів, за допомогою наданих знань, вмінь і навичок, а також консультацій з локального фандрейзингу.

Навчання та консультації побудовані таким чином, що охоплюють усі цільові групи громади, дають змогу учасникам покращити якість і збільшити кількість наданих соціокультурних послуг, здобути місцеві ресурси та залучити до партнерства усі суспільні сектори. А також спільними зусиллями запобігти негативним наслідкам фінансової кризи завдяки застосуванню інновацій у забезпеченні потреб і вирішенні проблем місцевих громад.

Головним завданням стоїть забезпечити (силами досвідчених тренерів-консультантів, які працюють із закладами культури, у малих містах і сільській місцевості) фандрейзинговий супровід грантерів Антикризової гуманітарної програми Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках конкурсу «Трансформування закладів культури в осередки громадської активності та залучення творчих колективів до благодійництва».

В рамках проекту очікується  провести тренінги в 5 регіонах з організації мобілізаційних (фандрейзингових) кампаній для не менше як 100 представників осередків громадської активності.  Тривалість курсу 16 годин, протягом 2-х робочих днів. Надати консультації на робочому місці у грантерів, проекти яких передбачають проведення благодійних заходів у громадах, з питань організації, ведення та звітування мобілізаційних, фандрейзингових кампаній, тривалістю 1 робочий день. Кожен з учасників буде забезпечений комплектом роздаткових матеріалів (брошурою). Тренери, по завершенню навчань, надаватимуть дистанційні консультації по телефону й електронній пошті. Очікується надати 120 консультацій для не менше 40 організацій, протягом  тривання проекту і по його завершенню. Буде підготовлено 15 тренерів-консультантів з локального фандрейзингу (не менше 15 організацій), які підтримуватимуть зв’язки у тренерській мережі, адміністрованій Фундацією Острозьких. В кінці проекту буде видано підсумкову брошуру (тиражем 1000 примірників) з кейсами ефективних і провальних мобілізаційно-фандрейзингових кампаній, здійсненних осередками громадської активності, видано 2 числа журналу «Вісник благодійництва».

За детальнішою інформацією звертайтеся за адресою м. Рівне, вул. Драгоманова, 11, 33028,
e-mail: pbofrv@gmail.com Марини Дорощук, асистента президента Фундації Острозьких,
тел.: (0362) 22 10 81, (067) 360-83-34, (067) 239 54 26.

Метою проекту “Антикризова допомога осередкам громадської активності та творчим колективам у здійсненні мобілізаційних (фандрейзингових) кампаній» в рамках проекту Інституту соціокультурного менеджменту «Підтримка процесу розвитку осередків громадської активності на базі закладів культури» за підтримки Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду “Відродження” є надати інформаційну, консультаційну, навчальну підтримку не менше 100 учасникам семінарів (творчим колективам, громадським і благодійним організаціям) різних регіонів України в проведенні благодійних концертів, вистав, виставок, гастролей, метою яких є збір пожертв та надання благодійної допомоги вразливим категоріям громадян, які найбільше постраждали від кризи.

Детальніше про програму: www.irf.ua.

You must be logged in to post a comment Login