Банк часу*

Filed under Статті

 

«Нам все одно, скільки що коштує, до тих

пір, поки воно нічого нам не коштує»

Андре Моруа.

За гроші сьогодні можна купити все, а от чи можна придбати щось без грошей? Більшість людей сказала б, що це не можливо, а ми стверджуємо, що це реально. І ми поділимось із вами цим секретом.

В Україні ще у 2009 році була створена Регіональна Обмінна Система «Банк часу», ініціатором якої виступила громадська організація «Гуманітарний центр» (м. Київ). «Банк Часу» надає можливість людям організовувати обмін продукцією та послугами без наявності грошей.

Першопричиною, яка підштовхнула до створення РОС «Банк Часу», стала глибока світова фінансова криза. Вона торкнулася місцевих ринків обміну продукцією та послугами, які не дивлячись на наявність усіх ресурсів зіштовхнулися із дефіцитом коштів.

Другою причиною стала особливість сучасного розвитку капіталізму, коли гроші, що вкладаються у банки звичайними громадянами, використовуються великими корпораціями та приносять їм надприбутки. В той самий час ці гроші стають дефіцитом для тих громадян, які поклали їх в банк. Гроші залишають місцеву економіку, люди залишаються без роботи, підприємства зупиняються.

Саме тому система обміну працею на місцевому рівні може вирішити проблеми, які не можуть бути вирішені традиційними способами сучасної економіки.

Ще одним важливим фактором у сучасному суспільстві є побудова довіри між людьми, можливість самореалізуватися та самовиразитися.

Чи станете ви більше спілкуватися із сусідом, коли він вам пофарбує стіни, а ви йому натомість віддячите абрикосами із власного городу? Такий обмін між людьми допомагає становити безцінні зв’язки та живе спілкування між людьми, які у сьогоднішньому комп’ютеризованому можуть загубитися у віках.

Особливістю роботи Банк часу є використання системи «балів». За їх допомогою проходить облік благодійного взаємного обміну між учасниками. Наведемо приклад: Іван зробив покупки для Людмили та заробив 20 «балів», свої бали він використав запросивши Едуарда пограти на його вечірці, Едуард у свою чергу витратив свої бали попросивши Вікторію допомогти своєму сину Вові із англійською. А на що б ви використали свої бали?

Учасником Банку Часу може стати будь хто. Для цього необхідно звернутися в офіс Системи, заповнити Анкету, де ви вкажете що можете запропонувати іншим учасникам Системи та чого ви потребуєте. Після цього вам буде відкрито електронний рахунок та персональна сторінка учасника.

Управління рахунком здійснюється через мережу Інтернет, смс-повідомлення чи дзвінок оператору Системи, тому, навіть у сільській місцевості, де відсутній доступ до Інтернету через мобільний телефон можна бути учасником Банку Часу. Система зменшує рахунок споживача та збільшує рахунок постачальника на суму, яку учасники встановлять за спільною згодою.

В Україні нараховується 29 регіональних представництв у 24 населених пунктах. З метою забезпечення безпеки учасників реєстрація можлива лише у представництвах РОС «Банк Часу».

Для організації представництва РОС «Банк Часу» необхідно направити заявку на електронну адресу info@bankvremeni.org у довільній формі із проханням надати інформацію про умови організації представництва. На основі отриманої заявки проводиться співбесіда із потенційним представництвом. Після співбесіди надається спеціальна інформація з умовами організації представництва. Потенційний представник надає необхідний пакет документів для укладання угоди. Після проходження навчання по роботі в РОС «Банк Часу» та укладання угоди, представництву надаються права для реєстрації учасників в Системі.

Детальніше про «Банк часу» можете дізнатися на сайті www.bankvremeni.org.

*НДО-Інформ №4 (43), 2011

You must be logged in to post a comment Login