Кількість публічних бібліотек, що надають інноваційні послуги населенню, збільшилася до 1815
05 лютого 2013 р. програма «Бібліоміст» оголосила, у бібліотеках яких 157 населених пунктів до кінця року запрацюють центри вільного доступу до інтернету та навчання комп’ютерної грамотності, під час прес‑конференції в інформаційному агентстві Укрінформ.
На сьогодні програма «Бібліоміст» повністю виконала зобов’язання з надання міжнародної технічної допомоги Україні за кошти Фундації Білла та Мелінди Гейтс, обладнавши комп’ютерною технікою 1578 бібліотек у всіх регіонах України, включно з найвіддаленішими сільськими місцевостями. Модернізовані заклади надають населенню життєво важливі послуги – від безкоштовного спілкування родин трудових мігрантів через «Скайп» у селах Івано-Франківської та Львівської обл. до створення веб-сайтів для просування малого бізнесу у бібліотеках Донецької та Луганської обл. Обладнання додаткових 237 бібліотек стало можливим завдяки підтримці органів центральної та місцевої влади, а також доведеній затребуваності сучасних інформаційних послуг.
Директор програми «Бібліоміст» Матей Новак: «Сучасні бібліотеки надзвичайно швидко впроваджують інноваційні проекти та стають улюбленим місцем, де проводять час цілі сім’ї. Наприклад, у Тернопільській обласній бібліотеці для дітей малеча навчається малювати пальцями на комп’ютерному екрані, грає в ігри для розвитку моторики з гречкою та іншими незвичайними матеріалами, в той час як їхні батьки оплачують комунальні послуги через інтернет, а бабусі та дідусі спілкуються з друзями в соціальних мережах». «Доступ до інформації дає поштовх активній участі українців у розвитку власних громад, яка є необхідною для такої молодої незалежної країни, як Україна», – зауважив директор Регіональної місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові Джед Бартон. – «Ми пишаємося участю у проекті, що сприяє модернізації бібліотек. Ми сподіваємося, що впровадження програми наблизить Україну до інших європейських країн та відкриє двері до цілого світу». Строк функціонування програми в Україні продовжено до 31 жовтня 2014 року, аби надати можливість бібліотекам надавати ще більший спектр послуг.
Представники місцевої влади та організацій-партнерів також підтримують трансформацію місцевих бібліотек. Головний лікар Верхньодніпровського центру первинної медико-санітарної допомоги Верхньодніпровської районної ради (Дніпропетровська обл.) п. І. А. Соколова: «В центрі доступу до інтернету районної бібліотеки для дітей батьки зможуть безкоштовно отримати усю необхідну інформацію для виховання здорової дитини та її розвитку». Завдяки інформаційним технологіям, сучасні бібліотеки долають цифрову нерівність в умовах, коли лише приблизно 34% населення мають постійний доступ до мережі інтернет. Завдяки програмі «Бібліоміст» на сьогодні безкоштовний доступ до інтернету у бібліотеках мають мешканці 75% районів України, де є технічна можливість підключення до всесвітньої мережі.
У прес-конференції взяли участь заступник директора департаменту Міністерства культури України М.Б. Швед, Директор програми «Бібліоміст» М. Новак, Директор Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні, Молдові та Білорусі Джед Бартон, генеральний директор Національної парламентської бібліотеки України Т.І. Вилегжаніна та Президент Української бібліотечної асоціації І.О. Шевченко.
Список бібліотек-переможців також опублікований на веб-сайті програми «Бібліоміст»: http://www.bibliomist.org/
Контакт: Євгенія Амеліна, медіа-менеджер, програма «Бібліоміст», тел.: +380 44 586-2780, +380 67 449-3174, yamelina@irex.org «Бібліоміст» – це партнерська робота Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства культури України та Української бібліотечної асоціації, на підтримку якої Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 мільйонів доларів США. Партнер програми – корпорація Microsoft – безкоштовно передає публічним бібліотекам України програмне забезпечення на суму близько 9 мільйонів доларів США. «Бібліоміст» – програма, покликана поліпшити доступ населення України до інформації та навчити користуватися новітніми технологіями, перетворивши бібліотеки на сучасні громадські центри. До кінця 2013 р. понад 1900 публічних бібліотек України буде обладнано комп’ютерами з доступом до інтернету. До комплектів техніки також входять сканери, принтери, веб-камери та навушники. Фахівці бібліотек, які долучаться до програми, проходять навчання у галузі новітніх технологій та сучасних інформаційних послуг на базі 25 тренінгових центрів, що функціонують у кожній області та АР Крим, і передають навички населенню.
IREX – це міжнародна неприбуткова організація, що адмініструє інноваційні програми для розвитку лідерського потенціалу з метою покращення якості освіти, посилення впливу незалежних ЗМІ та сприяння розвитку плюралістичного громадянського суспільства. З часу свого заснування у 1968 р., IREX поширила свою діяльність більше ніж на 100 країн світу, де працюють понад 500 фахівців
Міністерство культури України є головним центральним органом виконавчої влади з питань формування та забезпечення реалізації державної політики у сферах культури і мистецтв, міжнаціональних відносин, релігії та прав національних меншин. Одним із напрямків роботи Міністерства є аналіз і координування діяльності бібліотек та ініціатив, спрямованих на зміцнення загальнонаціональної бібліотечної інформаційної системи. Міністерство культури узгоджує зусилля усіх зацікавлених сторін у програмі «Бібліоміст» для забезпечення довготривалих результатів програми і стійкого розвитку бібліотечної сфери.
Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Агентство США з міжнародного розвитку надає Україні технічну та гуманітарну допомогу, починаючи з 1992 року. За додатковою інформацією про програми USAID в Україні звертайтеся до Відділу USAID із зв’язків із громадськістю за телефоном +38 (044) 492-7101 або до: http://ukraine.usaid.gov
Українська бібліотечна асоціація (УБА), заснована у 1995 році, має відділення в більшості регіонів країни. УБА — провідна організація, що представляє на національному рівні інтереси всіх, зацікавлених у розвитку бібліотек, та сприяє їх консолідації, ініціює інноваційні зміни в бібліотечному секторі, проводить конференції та навчання з актуальних проблем, ініціює зміни у законодавстві та реалізує програми, що сприяють покращанню громадянам України доступу до інформації у бібліотеках. УБА стала партнером програми «Бібліоміст», щоби підтримати її професійним консультуванням. У свою чергу, програма “Бібліоміст” сприяє організаційній розбудові УБА, розвитку її адвокаційної та освітньої діяльності.
Національна парламентська бібліотека України (НПБУ) — провідний державний культурний, освітній, науково-інформаційний заклад, що виконує функцію методичного та координаційного центру з питань бібліотекознавства, бібліографознавства, документознавства, бере участь у розробленні державної політики в галузі бібліотечної справи та реалізує її. Бібліотека є загальнодоступною та забезпечує право громадян на бібліотечне обслуговування, рівний доступ до інформаційних ресурсів. Щорічно її відвідує понад 85 000 користувачів. Заснована в 1975 р., корпорація Microsoft (Nasdaq “MSFT”) є світовим лідером у сфері програмного забезпечення, обслуговування та рішень, які допомагають людям і підприємствам повністю реалізувати свій потенціал. Корпорація Microsoft у рамках своєї всесвітньої ініціативи з надання місцевим громадам доступних та корисних технологій безкоштовно передає публічним бібліотекам України, які долучилися до програми «Бібліоміст», програмне забезпечення на суму близько 9 мільйонів доларів США.
У додатку список бібліотек-переможців четвертого раунду програми та коротка довідка – основний фактаж про програму “Бібліоміст”.
Більше інформації можна отримати на веб-сайті програми “Бібліоміст”
Підсумкові матеріали прес-конференції опубліковані на сайті ІА Укрінформ
biblioteky_peremozhtsi_chetvertogo_raundu_programy_Bibliomist
You must be logged in to post a comment Login