Децентралізація очима Олександрійщини Кіровоградської області

Filed under Новини

DSC_0024Вже декілька років триває реформа децентралізації, але питань до неї від громадян не стає менше. Які ми маємо результати на сьогодні? Чи мають об’єднані територіальні громади (ОТГ) важелі впливу і чи сталося так, як хотілося після об’єднання?! Багато інформації надходить від експертів, але найголовніше залишається — це люди. Адже без участі громадян — зміни будуть не потрібні.

7 листопада 2017 року у м. Олександрія Кіровоградської області було проведено круглий стіл “Європейський погляд на зміни у громадах” в рамках проекту “Інформаційна підтримка реформування місцевого самоврядування”, що реалізується Інститутом соціокультурного менеджменту (ІСКМ) за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах проекту “Просування реформ в регіони”, що виконується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій у співпраці з “Європейською правдою”. Це вже 9 з 10 круглий стіл в рамках проекту ІСКМ. Влітку 2017 року подібний захід було проведено у цьому ж місці з громадою м. Олександрія. Цього разу зібралися представники і з Олександрійського району — представники сільських та селищних громад, громадські активісти, ЗМІ.DSC_0044

Головним питанням круглого столу було почути думки громадян щодо реформи децентралізації. Після зустрічі влітку ситуація в Олександрійському районі щодо ОТГ не дуже змінилася, але, все ж таки є деякі зрушення — громади чекають на вибори.

Як зазначила одна з селищних голів Олександрійського району: “Наразі ми розуміємо, що втрачаємо кошти, втрачаємо час, тому що ми б давно могли працювати по новій системі”.

На багатьох вже проведених круглих столах в інших населених пунктах Кіровоградської області партнер проекту ІСКМ та консультант з економічного регіонального розвитку Леонід Жовтило не раз наголошував, що децентралізація є інструментом, який може допомогти забезпечити людям створення безпечного, комфортного для проживання середовища. Але, в першу чергу, необхідна участь жителів громади у цьому процесі.

“У нас в селі люди дуже активні. Коли ми збиралися, то були такі ідеї, що навіть, чесно сказати, я б до них не додумалася. Тобто люди пропонують варіанти, що зробити в селі, щоб нам було краще. Тому казати, що люди не активні — це неправильно. З ними потрібно говорити, довіряти і сприймати, як партнера, хоч ми і живемо в силі” – зазначила одна з учасниць круглого столу.

DSC_0087В Україні є позитивні приклади впровадження реформи і ї повинно бути. Ми всі повинні починати з перебудови мислення, розуміння своєї причетності і важливості участі у цьому процесі і досягати кращих результатів.

You must be logged in to post a comment Login