Децентралізація це не панацея, але шанс зробити життя громади кращим

Filed under Новини

DSC_0007Для більшості громад Кіровоградської області переваги створення ОТГ ще неусвідомлені. Вирує думка того, що всі кошти будуть зосереджені у центрі громади, а прилеглі території залишаться ні з чим. Тому задля руйнування міфів, пояснення незрозумілих речей громадам, що знаходяться на шляху об’єднання, Інститут соціокультурного менеджменту проводить круглі столи «Європейський погляд на зміни в громадах» в Кіровоградській області. Цього разу жваве обговорення реформи децентралізації та моделювання життя громади в умовах створення ОТГ відбулося 9 вересня в смт. DSC_0024Нова Прага Олександрійського району Кіровоградської області. Захід проводився в рамках проекту «Інформаційна підтримка реформування місцевого самоврядування» за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах проекту «Просування реформ в регіони», що реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій у співпраці з «Європейською правдою».

DSC_0058Новопразька громада усвідомлює вагомість потреби у створенні ОТГ. Але попри це лунали різні думки. Наприклад, один з учасників вважає, що кошти, які громада отримає після об’єднання не допоможуть, а лише знищить бажання самим працювати і наповнювати бюджет громади. Інша думка стосувалася того, що в громаді не має заводів, підприємств, господарства, які б подарували робочі місця. Причиною цього, на думку учасника, є повільність прийняття Верховною Радою України законів, які б дали поштовх до створення певних підприємств, залучення інвесторів. DSC_0032На це, у відповідь, Леонід Жовтило зазначив, що не потрібно чекати на прийняття тих чи інших законів, громади і зараз мають можливості для економічного розвитку. Прикладом може слугувати досвід, апробований Леонідом по створенню кооперативів у м. Мала Виска Кіровоградської області.

DSC_0020Мотивація до змін і переформатування життя громади на новий лад має походити від самих жителів громади. Але, як зазначили учасники, громада часто проявляє бездіяльність і притримується позиції — краще запросити фахівців з іншої громади для здійснення певних робіт, а ніж робити щось власноруч.

Попри всі існуючі проблеми, Нова Прага готова до кроку вперед, громадський сектор та місцева влада позитивно налаштовані і готові до конструктивного діалогу та позитивних змін.

You must be logged in to post a comment Login