Для чого рейтингувати проблеми сіл Анатолівка та Краснопілля?

Filed under Новини

Анатолівка21 серпня 2019 року, за методою Фундації імені князів-благодійників Острозьких та підтримки компанії ВЕС ДТЕК, Руслан Краплич провів сесію формулювання та рейтингування проблем у селах Анатолівка та Краснопілля Березанського району Миколаївської області. Участь у кожній сесії прийняли більше 25 активістів громади Анатолівки та понад 50 активних громадян Краснопілля, що представляли: депутатський корпус, релігійну громаду, працівників галузі освіти та культури, безробітних та домогосподарок, самозайнятих та підприємців (фермерів), лідерів громадських організацій та клубів за інтересами.

АнатолівкаУ ході 3-годинних занять учасники:

– розібралися у 3-х проявах проблем, які хронічно супроводжують громаду;

– визначили 4 критерії, що дозволяють відібрати ті проблеми, які територіальна громада добре усвідомлює, зможе вирішити  на локальному рівні завдяки партнерству місцевих влади, бізнесу, громадських активістів;

– здійснили рейтингове голосування щодо актуальності у вирішенні проблем громади;

– створили робочі групи, що плануватимуть вирішення найбільш рейтингових проблем.

Анатолівка3До наступної зустрічі, що відбудеться через місяць, у громадах Анатолівки та Краснопілля відбудеться опитування біля 30% мешканців, які матимуть можливість також вказати на проблеми громади та зможуть вплинути на їх вирішення своїми посильними внесками чи волонтерською участю.

Зі свого боку сільські голови, депутати та працівники сільського виконавчого комітету підготують паспорт своєї громади, у якому вкажуть статистичну інформацію та фактичний стан об’єктів, які у громаді використовуються чи приходять у стан занедбаності. Такий паспорт допоможе між секторним місцевим робочим групам готувати проекти, що допоможуть одночасно вирішувати місцеві проблеми та урухомити занедбану чи не ефективно діючу інфраструктуру.

Анатолівка4До кінця осені 2019 року робочі групи підготують і представлять щонайменше по 2-3 проекти (не більше 10), на реалізацію яких Компанія ВЕС ДТЕК буде готова виділити фінансову підтримку у вигляді грантів (безповоротної цільової допомоги на вирішення проблеми, що передбачена відповідним проектом).

На весні 2019 року подібна діяльність, за участі консультанта з розвитку громад Руслана Краплича (і методології Фундації Острозьких), відбулася у селах Райнівка й Орлівка Приморського району Запорізької області. Там громади протягом літа вже виконали по 2 проекти, використавши гранти в розмірі до 80 000 грн. І приступають до виконання 2-х великих інфраструктурних проектів, на які з боку ВЕС ДТЕК виділяється протягом 2020-2021 рр, не менше 5 000 000 грн. Свою частку співфінансування виділяє сільська рада, що додатково також підтримала 1 інфраструктурний проект.

 

You must be logged in to post a comment Login