До уваги: міських\ селищних голів, секретарів та депутатів міських і селищних рад, громадських активістів громад з «містоутворюючими» підприємствами!

Filed under Новини

fourseasons_logoУ квітні  2016 року Фундація імені князів-благодійників Острозьких розпочала проект «Розвиток незалежних громад  з «містоутворючими» підприємствами».

Звертаємося до Вас  з пропозицією взяти участь у навчаннях, які призведуть до залучення додаткових позабюджетних ресурсів у розвиток міської\селищної (об’єднаної) громади та допоможуть підвищити позитивний імідж місцевої влади (самоврядування) та її представників, в рамках проекту «Розвиток незалежних громад  з «містоутворючими» підприємствами», що з квітня  2016 року розпочала виконувати Фундація імені князів-благодійників Острозьких.

В ході першої фази проекту було опитано понад 250 депутатів 10 міських та селищних рад з 4-х регіонів України, які вибороли мандати довіри громад і увійшли до чинної депутатської каденції. Результати опитування показали що понад 75% депутатів нового скликання «не встигли розібратися із Законом України Про місцеве самоврядування в Україні» і  біля 80% депутатів нового скликання «не повністю володіють ситуацією з м та не задовільно оцінюють своє розуміння процесів формування та витрачання бюджету громади». Слід зазначити, що серед учасників опитування було не менше 1\3 депутатів, які стали депутатами не вперше.

Мета проекту «Розвиток незалежних громад  з «містоутворючими» підприємствами», що виконуватиметься до 2020 року: Допомогти забезпечити сталий розвиток не менше 10 міських громад 7 регіонів України шляхом підвищення кваліфікації депутатів міських рад, забезпечення довіри в громадах й організації системи залучення соціальних та бізнес-інвестицій за участі громади.

Проект  «Розвиток незалежних громад  з «містоутворючими» підприємствами» Фундації імені князів-благодійників Острозьких передбачає до кінця 2016 року (червень-жовтень) проведення 33 тренінгів та надання консультацій для лідерів громадської думки 10 міст 7 регіонів України з 1) проектотворення,2) забезпечення ефективного врядування та бюджетототворення міст, 3) формування позитивного іміджу органів місцевого самоврядування  та зв’язків з громадою. В ході виконання проекту робочі групи учасників навчань – лідери громадської думки: підготують власні проекти розвитку громади, для виконання яких залучатимуться позабюджетні ресурси; спонукатимуть місцеве самоврядування ухвалити рішення про дофінансування перспективних проектів з бюджету міста, а також підпишуть Меморандуми про виконання стратегій розвитку міст на основі міжсекторного партнерства (влади-бізнесу-громади).

До участі в проекті запрошуються громадські активісти, депутати міських та селищних рад, провідні тренери-консультанти, зацікавлені громадські організації, органи місцевого самоврядування,  Агенції місцевого економічного розвитку, Аналітичні центри та регіональні  фахівці Асоціації міст України, програми міжнародної технічної допомоги для України та міжнародні донорські організації, засоби масової інформації.

Просимо поширити серед лідерів громадської думки, депутатів, представників громадських\благодійних організацій і ЗМІ анкети учасників, які додаються.

Заявки просимо направляти до 17.50 години 26 травня 2016 року керівнику проекту «Розвиток незалежних громад  з «містоутворючими» підприємствами» Фундації імені князів-благодійників Острозьких  Руслану Крапличу на: r.kraplych@gmail.com

Увага! Відбір громад та учасників навчань здійснюється конкурсною комісією, рішення якої буде повідомлено претендентам не пізніше 30 травня 2016 року.

Завантажити: анкета учасники тренінгів

 

 

 

 

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login