Добронадіївський сільський будинок культури – територія творчих ідей

Filed under Статті

На сьогоднішній день існує доволі суперечлива суспільна думка відносно діяльності закладів культури клубного типу. Отож, сільський будинок культури сьогодні: який він є?

Є заклади культури клубного типу, які сумлінно працюють згідно мети і статутних завдань, є клуби, які просто працюють вражаючи хіба що  якоюсь монотонністю і одноманітністю, є установи культури, які періодично дивують сплеском цікавих заходів, якимось особливим характером традицій, а є творчі інституції, які перетворились в майстерню ідей, в центри спілкування, громадської активності і талантів.

Саме Добронадіївський сільський будинок культури і є територією креативних ідей, ареною розваг, подіумом творчої самореалізації, манежом дозвілля, культурно-мистецькою панорамою, осередком Олександрійського районного благодійного інформаційно-консультативного центру, який діє при Олександрійському районному будинку культури, індикатором соціальних ініціатив, які так необхідні сьогодні сучасній людині. Він є одночасно і музеєм, і РАГСом, і центром громадської активності.

Тут активно і творчо гуртується місцева громада навколо відзначення державних, народних, родинних свят, соціальних акцій, подій місцевого значення, громадських ідей та ініціатив. «Живий драйв, позитивних емоцій через край», девіз працівників СБК, говорить директор Двалішвілі Тетяна Родіонівна.

Вражає цей заклад і спектром неординарних, неперевершених заходів. Тут і народні і сучасні, цікаві і змістовні, тематичні і розважальні, соціальні та художньо-творчі, оригінальні за формою і за характером подачі заходи: свято Печі «Дивна річ у хаті піч», свято Вареника «Смачно! Весело! Бадьоро!», свято колисанок «Намисто маминих пісень», свято меду «Нехай укусить вас бджола», свято українського костюму «Фешн Юкрейн» та інші.

Будинок культури села Добра Надія, як об’єднуючий центр, центр активізації та інтеграції громади свої заходи проводить в партнерстві з місцевою владою, бібліотекою, школою, дошкільним закладом, виробничими підприємствами, фермерами, активними мешканцями села, для різних вікових категорій, соціальних груп, порушуючи різні соціальні проблеми.

Культурно-просвітницька діяльність Добронадіївського СБК сприяє широкому залученню мешканців села, особливо молоді до подій та заходів, що відбуваються в громаді, що в свою чергу сприяє позитивним змінам в громадські свідомості, налаштовує на партнерські стосунки з владою, бізнесом і громадою, гуртує громаду навколо ідеї позитивних перетворень, формує позитивний імідж будинку культури в громаді, а яскраве намисто свят прикрашає сільське, буденне життя.

Отже, як бачимо на прикладі роботи Добронадіївського СБК наше (працівників кульутри) бажання, допомога та співпраця ключові фактори успішних змін в громаді. А добробут громади – це не тільки мрії, це наші ідеї і розумні дії.

 

 

Тетяна Шоколова,

худ. керівник РБК

You must be logged in to post a comment Login