Допоможе селянам бібліотека

Filed under Новини

У серпні 2011року у Приморському районі Запорізької області розпочав роботу проект «Допоможе селянам бібліотека», який впроваджувався Благодійним фондом «Олександрійський» (м. Запоріжжя) за підтримки Міжнародного фонду  «Відродження».

В рамках проекту ініціативною групою БФ «Олександрійський» було розпочато роботу культурно-просвітницького інформаційно-консультаційного центру, головною метою якого є надати інформаційну та технічну допомогу місцевим мешканцям,  сприяти розвитку творчості дорослих та дітей.

Під час проекту були створені умови доступу до світової інформаційної мережі Інтернет, поповнені  бібліотечні ресурси фаховою та культурно-просвітницькою літературою біля 300 екземплярів книжками та брошурами, створена інформаційна база даних корисної інформації, електронна бібліотека та відеотека культурно-просвітницького та навчального напрямку для дорослого населення та дітей.

Щотиждня у приміщені Приморської централізованої бібліотечної системи проводилися семінари, творчі зустічі, заходи культурно-просвітницького кіноклубу та клубу органічного землеробства, відвідувачами яких стали учні дев’яти  класів шкіл міста, студенти ВСП «Ногайський коледж Таврійського державного агротехнологічного університету», дорослі мешканці міста та Приморського району. Активну участь у заходах приймали і самі працівники бібліотеки.  Запровалися щомісячні засідання літературно – музичної вітальні, прийшли до смаку також і зелені коктейлі, з якими познайомились мешканці Приморська  під час роботи проекту.

Як зазначили працівники бібліотеки, за період роботи проекту зросла кількість відвідувачів читального залу, також з задоволенням старшокласники місцевих шкіл та дорослі користуються комп’ютеною технікою та послугами Інтернет мережі. Від тепер завдяки комп’ютерного обладнання заходи бібліотеки  стали більш цікавими.

Проведені заходи були спрямовані на розвиток громадського лідерства, підприємництва, сільського зеленого туризму, органічного землеробства та інших видів творчості.

Досвід з проектного менеджменту, отриманий на одному з семінарів, та співпраця із ініціативною групою БФ «Олександрівський» допоміг двом сільським бібліотекам: Преславська та Вячеславська сільські бібліотеки, підготовити та надати проект на конкурс до МФ «Відродження». 

Активна робота проекту завершена у грудні 2011 року. У співпраці із активними учасниками захоів проекту були розроблені програми роботи культурно-просвітницького кіноклубу та клубу органічного землеробства на наступний період.  Багато теплих слів подяки були висловлені відвідувачами заходів проекту «Допоможе селянам бібліотека». Набуття проекту залишилися для мешканців міста та району.

Отже під час роботи проекту були створені умови для розвитку творчості, громадського лідерства місцевих мешканців, а також органічного землеробства та приватного підприємництва у власному господарстві.

 

Наталія Пічкур,

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ОЛЕКСАНДРІВСЬКИЙ»

м. Запоріжжя, вул. Товариська, 37, кв.191

095 046 61 63, natalia.mail.gm@gmail.com

You must be logged in to post a comment Login