Душа з душею говорила…

Гостинні стіни читального залу районної бібліотеки радушно відкрили свої двері для чергової зустрічі шанувальників поезії та музики. Де, як не тут, в Храмі культури, пронизаним аурою творчості та натхнення, зустрічатися пошановувачам мистецтва. Вдвічі було приємно й те, що прийшли нові відвідувачі, адже це як ковток свіжого повітря, нові ідеї, об’єктивна оцінка, корисні поради та пропозиції.

Ганна Міщенко і Олена Музика почали зустріч цікавим, пронизаним любов’ю та знанням справи, матеріалом про життя і творчість чудових представниць жіночої поезії – Марини Цвєтаєвої та Вероніки Тушнової. Звучали вірші, знайомі та улюблені багатьма ще з юності, які чуттєво читала Лариса Слюсарь. У виконанні Олени Беседіної, Юлії Билкової, Олени Нікітиної були виконані чудові пісні на слова поетес. Всіх присутніх підкорили своїми чарами Надія Кальма та Микола Слабоус. З якою любов’ю та гордістю Надія розповідала про свого брата! В їх виконанні звучали авторські пісні, вірші, пронизані позитивом, життєлюбністю. Михайло Петрович підготував стільки віршів, гуморесок, пісень, що вони зайняли більшу кількість зустрічі. Але це було так цікаво, що всі присутні стали учасниками його творів, забувши про час!

І виникло одностайне побажання членів літературно-музичної вітальні «Діалог»: організовувати творчі зустрічі, що розкривають повністю багатогранність кожного з місцевих поетів, композиторів, прозаїків. Пролунала нова пісня у виконанні авторів – Володимира Корнієнко, Олени Нікітіної у новому соціально-злободенному напрямку. Такий лейтмотив пролунав й у віршах нашої гості Ніни Склярової. Дуже цікавими були сторінки із життя Миколи Блонського. Вчений, прозаїк, співак! За душу взяла кожного його пісня українською мовою на слова його рідного брата-поета Геліодора Блонського. Бажаючих співати та читати вірші виявилося так багато, що захід розтягнувся майже на три години.

Небайдужим до життя, суспільства людям, хотілося вибалакатися, а в палаючих очах читалося бажання привідкрити завісу свого таланту. Нажаль, не так багато у нас в місті місць, куди можна було б прийти просто так, та в затишній атмосфері душевності і взаєморозуміння поспілкуватися зі своїми земляками, інтереси яких співзвучні твоїм; поділитися думками, отримати творчу підтримку, і що важливо, почути окрім себе й інших! Ця зустріч завершилася символом життєздатності, полум’ям духовності! Емма Зуб, запалила свічку та промовила добрі, сердечні побажання всім присутнім. І кожен, запалюючи свічку, один від одного, дарував слова радості спілкування та надії на, не менш плідні, зустрічі в нашій гостинній «Діалог». Хто в прозі, хто віршами, а хто й піснею, вкладав у вимовлене частинку своєї душі. І вийшов своєрідний ланцюжок «ДУША З ДУШЕЮ ГОВОРИТЬ»!

 

Оксана Пархоменко, директор ЦБС

Олена Музика, творчий організатор

Літературно-музичної гостинної «Діалог»

Для «НДО-Інформ» №2(47), 2012

 

You must be logged in to post a comment Login