Джерело «Мрій»

віцйРобота переможця Всеукраїнського конкурсу «До чистих джерел» 2015 року у 3 категорії «Екологічні товариства і гуртки загальноосвітніх, вищих, професійно-технічних навчальних та позашкільних закладів»: Джерело «Мрій»

Інформація про колективного учасника: екологічна група «Едельвейс» Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18

Загальна інформація про природний обєкт, на поліпшення екологічного стану якого спрямована діяльність

Джерело «Мрій» розташоване в м.Полтава, рекреаційна зона мікрорайонів Юрівка-Огнівка-Сади.

Інформація про екологічні проблеми, які були вирішені під час діяльності учасника

На сьогоднішній день проблема питної води є найболючішою і становить науковий інтерес. Виявлене джерело стало для учнів об’єктом наукових досліджень.

У травні 2014 року екологічною групою «Едельвейс» Полтавської ЗШ № 18 було знайдено джерело, яке розташоване у місці відпочинку мешканців мікрорайонів Юрівка, Огнівка, Сади. У 2015 році продовжується впорядкування та дослідження джерела.

Практична цінність роботи полягає в тому, що знайдене джерело стало дійсним постачальником питної води для людей у місцевості, де немає доступу до міського водопостачання.

Забір води для досліджень

Інформація про виконану роботу

Мета: розчищення, облаштування джерела та аналіз якості питної води з нього, узагальнення накопичених історичних, наукових, екологічних та практичних матеріалів, отриманих у ході вивчення джерела «Мрій».

Завдання:

– визначення точного місцезнаходження вказаного об’єкта;

– розчищення та облаштування джерела «Мрій»;

– встановлення зрубу, таблички, лавки;

– органолептичний аналіз якості питної води з джерела;

– дослідження якості питної води санітарно-епідемічною станцією;

– узагальнення накопичених історичних, наукових, екологічних та практичних матеріалів, отриманих у ході вивчення;

– охорона і поліпшення стану джерела;

– агітаційна робота.

Отриманий результат:вццс

  • встановлено точне місцезнаходження джерела;
  • джерело впорядковано, розчищено, встановлено зруб, табличку, лавку;
  • було взято та проведено органолептичні проби води для майбутніх лабораторних досліджень з джерела «Мрій»;
  • учнями школи виготовлено агітки, які потім роздали мешканцям міста;
  • перемога членів екогрупи «Едельвейс» ЗШ №18 в екологічних акціях та конкурсах («Всеукраїнський водний приз», «Малі річки Полтавщини», МАН, олімпіади тощо);
  • перемога екологічного загону в міському конкурсі «Волонтер року» та у міському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН.

Висновки

Екогрупою «Едельвейс» Полтавської ЗШ № 18 виявлено джерело «Мрій» та визначене місцезнаходження у рекреаційній зоні мікрорайонів Юрівка-Огнівка-Сади м. Полтави. Розчищено, облаштовано, впорядковано, встановлено зруб, табличку, лавку. Проведена агітаційна робота з мешканцями міста про важливість збереження та охорону джерел як частини водних ресурсів Полтавщини та всієї України.

У ряді проведених досліджень, доведено, що джерело «Мрій» є важливою знахідкою для місцевої громади, а вода з джерела корисна та придатна до споживання.

Офіційна сторінка в інтернеті: http://school.ipmedia.org.ua/

You must be logged in to post a comment Login