Експозиція «Бронзових справ Майстер», присвячена 75-річчю з дня народження медальєра, члена Національної спілки художників України В’ячеслава Васильовича Попова

Filed under Новини

23 серпня 2012 року у Кіровоградському обласному художньому музеї розгорнуто експозицію, присвячену 75-річчю з дня народження В’ячеслава Васильовича Попова.

В’ячеслав Васильович Попов – видатний медальєр, член Національної спілки художників України з 1989 року.

Майбутній майстер народився 24 серпня 1937 року у місті Херсоні. Навчався на скульптурному факультеті Дніпропетровського художнього училища, після закінчення якого працював дизайнером.

У творчому доробку В’ячеслава Попова – більше двохсот медалей,   на багатьох з яких   митець презентує таких непересічних  особистостей  як Т.Шевченко, Г.Сковорода, В.Стус, І.Гончар, І.Кавалерідзе, В.Сухомлинський, А.Шептицький, Мати Тереза. Його хвилювали також такі теми як  – Визвольна війна українського народу 1648 – 1654 років під проводом Б.Хмельницького, Голодомор 1932 – 1933 років в Україні, Велика Вітчизняна війна 1941 – 1945 років, Чорнобиль.

В’ячеслав Васильович – учасник багатьох республіканських, всесоюзних та міжнародних виставок, член Federation international della medalle (Париж).  Сьогодні роботи художника-медальєра зберігаються  у музеях та приватних колекціях Росії, України, далекого зарубіжжя, зокрема – в Державному Ермітажі (м. Санкт-Петербург), Історичному музеї  (м. Москва),  музеї-садибі «Остафьєво» (Московська область), музеї Т.Г.Шевченка (м. Київ), в художніх музеях Києва, Кіровограда, Сум, Севастополя; в музеях Грузії, Нідерландів, Франції та інших країн світу.

У 2004 році В’ячеслава Попова було нагороджено Почесним знаком Світловодської міської ради «За заслуги перед Світловодщиною» 3-го ступеню.

Навесні 2009 року в Культурному центрі України на Арбаті в Москві було відкрито персональну виставку майстра «Образ і кредо», присвячену, доречи, 70-річчю утворення Кіровоградської області.

9 жовтня 2009 року виставка творів В’ячеслава Попова під тією ж назвою була відкрита у стінах Кіровоградського обласного художнього музею. На ній було представлено 180 бронзових медалей із приватної колекції самого скульптора, приватних колекцій діячів Кіровоградщини,    а також –  з фондів художнього музею.

8 листопада 2011 року в Кіровоградському обласному художньому музеї було розгорнуто експозицію творів претендентів на здобуття обласної премії у  сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра  Осмьоркіна,  де були представлені і роботи В’ячеслава Попова (номінація  «Національна традиція»).

В експозиції, присвяченій 75-річчю митця,  можна побачити  вилиті ним з бронзи медалі – «А.Дюрер», «Генерал О.Самсонов», «В.Сухомлинський», «Протиєрей П.Сидора», «До 175-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка» та «До 80-річчя з дня народження П.Оссовського». Поруч експонується інформаційно-ілюстративний матеріал, який знайомить відвідувача музею зі сторінками життєвого та творчого шляху В’ячеслава Попова.

Частину експозиції складають книги на мистецьку тематику                               з приватної бібліотеки В’ячеслава Попова. Ці унікальні експонати, які майстер збирав протягом всього свого життя, він вирішив передати до бібліотеки Кіровоградського обласного художнього музею, зробивши таким чином безцінний подарунок усім кіровоградським шанувальникам мистецтва.

 

 

 

                                      Олег Юрченко, старший науковий співробітник

                                      відділу науково-просвітницької роботи 

                                      Кіровоградського обласного художнього музею

You must be logged in to post a comment Login