Експозиція творів Аліни Дудник

Filed under Новини

3 грудня  2012 року у  відділі Кіровоградського обласного художнього музеї –  картинній галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» відбулося відкриття експозиції творів юної художниці Аліни Дудник.  

Аліна Сергіївна Дудник народилася 17 листопада 1998 року у   м. Кіровограді. Вона малює з 4 років, приймає участь у багатьох художніх виставках, обласних та міжнародних конкурсах, з 8 років відвідує студію  «Соняшник» при Кіровоградському обласному центрі дитячої та юнацької творчості під керівництвом Зантарії Ірини Михайлівни. Деякий час також відвідувала студію «Писанка» цього ж центру.

В її творчому доробку велика кількість дипломів, подяк та грамот. У 2009 році Аліна отримала подяку за участь у І міському відкритому фестивалі для людей з обмеженими фізичними можливостями «Вітрила надій», що проходив  у м. Світловодську. У 2010 році на Всеукраїнському фестивалі творчості осіб  з обмеженими фізичними можливостями «Барви життя» у м. Києві дівчина отримала диплом лауреата.

Визначним у кількості вагомих творчих здобутків став для Аліни 2011 рік.  В рамках Другого всеукраїнського (відкритого) недержавного  фестивалю творчості інвалідів «Неспокій серця», який відбувся у м. Києві  2011 року, вона отримала диплом переможця за третє місце в номінації «Дитяча творчість» (підномінація «Художня творчість»). Аліна приймала участь у мистецькій акції «Весняний пленер у Дендропарку»  і отримала диплом за ІІІ місце серед учнів художніх шкіл. В рамках Міжнародного фестивалю дитячої художньої творчості у місті Харкові була нагороджена Гран-прі у номінації «Образотворче мистецтво». На Всеукраїнському конкурсі дитячого малюнку «Прості небилиці», який проходив у  2011 році у місті Львів, робота юної художниці «Ой спіймаю у сачок зоряну я рибку» увійшла у двадцятку кращих творів.

У цьому році Аліна прийняла участь у VІІІ Міжнародній акції «Ніч музеїв», що проходила в обласному художньому музеї.

В експозиції представлені графічні роботи Аліни, виконані переважно гуашшю, вони привертають увагу глядача яскравістю та  насиченістю кольорів, випромінюють гарний настрій та світле світосприйняття.

Під час відкриття виставки було продемонстровано запис телепередачі «Телевізійна служба захисту дітей», створеної ОДТРК та присвяченої творчості      Аліни Дудник. Співробітники музею приурочили дану експозицію до Міжнародного дня інвалідів. Сподіваємось, що її відкриття буде цікавим для усіх відвідувачів картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна».

 

Тетяна Ащеулова – науковий співробітник

відділу Кіровоградського обласного художнього музею –

картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»

You must be logged in to post a comment Login