ЕЛЕКТРОННЕ УПРАВЛІННЯ НАБЛИЖАЄ ВЛАДУ ДО РЕАЛЬНИХ ПОТРЕБ ЛЮДЕЙ

Filed under Новини

14 червня в сесійній залі Миколаївської міської ради пройшла Всеукраїнська конференція «Регіональні перспективи просування технологій електронного управління та розвитку електронної демократії» на виконання Плану дій з впровадження в Україні міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд». Захід організовано Фондом розвитку міста Миколаєва та Миколаївським міськвиконкомом. Також співорганізаторами конференції стали Національний центр підтримки електронного урядування, ГО «Подільська агенція регіонального розвитку», Громадянське партнерство на підтримку впровадження в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд». Участь у заході взяли депутати Миколаївської міськради, представники централізованої бібліотечної системи м. Миколаєва, представники міст-членів Асоціації «Міста електронного управління України» і ряду інших організацій. Усіх їх вітали Миколаївський міський голова Володимир Чайка і секретар міськради Володимир Коренюгін, що відкрили конференцію.

Однією з її особливостей стала широка географія учасників – від Івано-Франківська до Сватова (Луганська область) і від Чернігова до Одеси. Тут же були представлені і малі міста України, що йдуть по шляху впровадження у себе електронного врядування та електронної демократії з використанням сучасних інформаційно-комунікативних технологій.

Зокрема Чернігівщину представляли Олександр Підгорний, ГО «Чернігівський Центр Прав Людини», та Наталія Дрозд, ГО «Центр «Доброчин».

На конференції було широко презентовано і досвід самого Миколаєва, перш за все у сфері електронної демократії. Місто вже має перші відчутні успіхи. Так в міській раді впроваджена система електронного голосування з конференц-зв’язком (може використовуватися для проведення сесій міської ради, громадських слухань та інших заходів), діє віртуальна приймальня «Запитай у влади», ведуться он-лайін трансляції сесій міської ради, активно розвивається веб-сайт міської ради тощо.

Чому в цілому по Україні так повільно йде впровадження електронного управління? Цим питанням задалися учасники конференції. На їхню думку, по-перше, йде гальмування в основному на рівні чиновників середньої ланки, які звикли працювати по-старому, а по-друге, і це найголовніше, необхідна більш чітка й ефективна політика щодо впровадження таких нововведень на загальноукраїнському рівні, робота влади в тісній взаємодії з громадськістю та експертним середовищем.

На конференції були підведені підсумки реалізації першого етапу міської Програми «Електронне врядування та електронна демократія», презентовані та узагальнено найкращі практики впровадження технологій електронного врядування, електронної демократії, систем надання адміністративних послуг, сформовані рекомендації органам місцевого самоврядування, місцевим державним адміністраціям, інститутам громадянського суспільства. У резолюції конференції відображені реальні перспективи просування технологій електронного врядування та електронної демократії в рамках впровадження в Україні міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд ».

Конференція показала, що і представники місцевого самоврядування, і громадськість в рівній мірі зацікавлені в використанні сучасних інформаційно-комунікативних технологій з метою вдосконалення системи управління містами та наближення її до звичайних громадян.

You must be logged in to post a comment Login