Форум громадянського суспільства у Кишиневі: Євросоюз підтримує ідею «Східного партнерства»

Filed under Новини

4-5 жовтня у Кишиневі відбувся п’ятий Форум громадянського суспільства Східного партнерства. Від Інституту соціокультурного менеджменту у Форумі взяла участь Марія Калашнік.

Вперше Форум проходив за межами ЄС, участь у ньому взяло близько 300 представників громадянського суспільства із країн Європейського союзу та Східного партнерства.

Із 2011 року у всіх шести країнах-партнерах були сформовані Національні платформи для забезпечення активної участі громадянського суспільства кожної країни у співпраці із національною владою. Платформи можуть пропонувати рекомендації для успішної реалізації проектів Східного партнерства, створення стабільних відносин із європейськими організаціями громадянського суспільства та полегшення взаємодії із інститутами ЄС на центральному та місцевому рівні.

Участь у Національній платформі відкрита для усіх організацій громадянського суспільства та дає доступ до інформації про Форум та можливість брати участь у його щорічному заході. Дізнатися більше про Форум та Національні платформи можна більше на офіційному сайті.

Відкриваючи форум, єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що Євросоюз “віддано підтримує ідею “Східного партнерства” і докладає всіх зусиль, щоб вільнюський саміт, до якого залишився місяць, став “найвищим досягненням” цієї програми.

Але й до саміту, і після нього країнам “Східного партнерства” належить виконати велику роботу. У тому числі і громадянському суспільству, яке, за словами чиновника, стало “серцем Східного партнерства”, – повідомляє російська редакція Deutsche Welle.

Користуючись нагодою, під час Форуму делегація із Азербайджану провела флешмоб на захист політв’язнів у власній країні та Білорусі. А на завершення висунула резолюцію про забезпечення свободи слова та свободу виборів у власній країні.

 

Тож якщо ви відчуваєте, що і ваша організація може зробити внесок у розвиток громадянського суспільства у власній країні – долучайтеся до роботи Національної платформи та беріть участь у наступному форумі, проведення якого у наступному році планується у Грузії.

You must be logged in to post a comment Login