Ганна Павлів: “Будинок культури сьогодні потрібен” *

Filed under Статті

Ганна Павлів – завідуюча клубом с. Кораблище, Млинівського р-ну, Рівненської області. Пані Павлів вже 26 років працює в закладах культури, багато змін відбулося на її очах, але Ганна Арсентіївна не покладає рук, щоб її клуб жив.

– З огляду на те, що Ви працюєте вже 26 років в сфері “культури”, розкажіть, будь ласка, про позитивні та негативні зміни у цій сфері: що було колись, що є зараз?

– Колись молодь була більш веселіша, цікавіша, ніж зараз. Раніше на ремонти більше виділяли коштів, на апаратуру, а зараз менше. Бідна культури наша. Зараз ремонт в клубі зробили завдяки нашому сільському голові, десь він кошти знайшов, спонсорів.

– Чим займається сьогодні клуб?

– Проводимо концерти різні. Допомагають мені з концертами вчителі зі школи, вони і в ансамблі співають. До Дня перемоги, наприклад, організували концерт, на Івана Купала теж святкування біля сільської криниці влаштували.

– А при клубі є гуртки?

– Так, є. Гурток художнього читання, драматичний, вокальний жіночий і дитячої вишиванки. Їх охоче відвідують.

– Чи співпрацюєте Ви з громадою, щоб вони Вам допомагали?

– Просимо і приходять. Діти мої приходять і з біржі присилають людей. Багато з тих, хто відвідує наші гуртки допомагає впорядковувати громадські місця в селі, так впорядковували, наприклад, криницю, біля якої потім святкували Івана Купала.

– Чи є у Вашому селі ініціативні групи громадян, які працюють спільно над вирішенням місцевих проблем?

– Колись була ініціативна група, яку очолював минулий сільський голова. Зараз він працює в Млинівській районній адміністрації, а групи – немає.

– З якими проблемами стикається Ваш будинок культури?

– З якими проблемами… Ну от, концерт ми проводимо, але сісти немає де. Немає в нас крісел, доводиться звозити з усього села. Опалення немає. Ремонт ми поробимо, але за зиму все знову потребує капітального ремонту.

– Як ви можете оцінити користь існування такого закладу. Чи він потрібен чи непотрібен для місцевої громади?

– Звичайно, потрібен. Куди ж ті діти мають подітися, тим паче в селі. А танцювати де будуть? До нас і першачки приходять. І солістка в нас є файна – Панчук Вікторія, Корзун Ніна теж приходять виступати. Будинок культури є осередком культури і духовності.

– Як ви можете оцінити чи люди в с. Кораблище активні? Вони готові долучатися до того, щоб спільними зусиллями щось зробити?

– Люди активні. Долучаються. От сьогодні мають після школи прийти і допомогти з ремонтом. Радо беруть участь в драмгуртку і виступати люблять.

 

 

* – НДО-Інформ №4(39), 2010

 

You must be logged in to post a comment Login