Молодь в дії: як молоді лідери Англію підкорили або в пошуках Гаррі Поттера *

Filed under Статті

Аліна Солнишкіна, менеджер проектів фонду громади «Джерело», яка щойно повернулася із Великобританії ділиться із нами враженнями від ознайомчого візиту в рамках програми “Youth in action” української делегації, який відбувся із 10 по 17 травня 2013 року.Передумовою візиту до Англії були 2 навчальних модулі в грудні 2012 року та в лютому 2013 року у Дніпропетровську та Львові. Під час тренінгів учасники мали змогу дізнатися про соціальний капітал, лідерські якості, методи роботи з молоддю та поспілкуватися із «живими бібліотеками» – молодими людьми, які досягли успіхів в культурі, соціальній сфері, громадській діяльності. Автор статті була модератором та фасилітатором під час тренінгів та із задоволенням відвідала Ньюкасл вдруге. Проживали учасники в місті Ньюкасл – батьківщині співака Стінга та найвідомішого міста у Північному Тайнсайді. В рамках освітньої програми ми проїхали такі чудові міста, як Гексем, Карстер, Дарем, Гейтсхед, Миддлсбороу та багато інших чудових поселень Нортумбрії.

Було дуже приємно зустрітися із колегами – соціальними працівниками із соціальних центрів та соціальними аніматорами із соціальних центрів розвитку громади в різних районах. Найбільше вражень у мене після візиту до Hub Community Center у місті Міддлсбороу. Там працюють із дітьми, людьми із обмеженими можливостями, дітьми із сімей мігрантів, людьми похилого віку. Кожному там знайдеться заняття по інтересам. І розвиваючі ігри, і класи для малювання і спортивні зали, і курси навчання англійській мові для представників етнічних меншин. Під час відвідин центру Holy bisquit ми ознайомилися із проектом Cross-building із соціальної адаптації мігрантів та біженців. Була дуже цікава дискусія про фестивалі. На музичне заняття зібралися представники із різних країн: Гана, Сербія, Італія, Україна, Іран, Корея, Японія. Ми разом створювали пісню про любов до міста Ньюкасл. Взагалі дуже цікавим є досвід соціальної адаптації мігрантів та їх адаптації в соціум. Людей знайомлять із різними культурами, проводять міжкультурні інтеграційні вечори.

В депресивних районах Лемінгтон та Бенвелл, громадах із високим рівнем соціальної незахищеності та дезадаптації. Ознайомилися із роботою соціальних центрів. Програми залучення до здорового способу життя, творчі студії, курси кулінарії оставили позитивні враження. В коледжі міста Гейтсхед учасники мали змогу обговорити проблеми встановлення прожиткового мінімуму та соціальної нерівності із представниками громадських організацій, науковцями, профспілок. Автор статті відвідала кафе соціальної спрямованості в депресивному селищі Ізінгтон. Шахти в цієї місцевості зачинені вже багато років, роботи не має, високий рівень безробіття, наркоманії, алкоголізму. Соціальне кафе для представників малозабезпечених сімей відкрито лише в четвер і за один фунт можна придбати корисні та смачні страви, які дуже нагадують українську їжу

Дуже популярним стає в Великобританії запроваджувати у містах «Банки їжі», де людина, яка має ваучер, приходить до пунктів видачі продуктів та отримує змогу нагодувати родину. Дуже популярним є обмін продуктами харчування. Всім дуже сподобався візит до мерії Ньюкасла. Чому я згадала Гаррі Поттера? Тому що у нас було багато цікавих історичних візитів: і місто Елнвік, де знімався фільм про Гаррі Поттера і чудові місця Тайнмаус і Карстер, і бачили монумент Янголу Півночі. А ще були театри, картинні галереї, зустрічі із цікавими людьми…Сподіваюся, що всі учасники проекту отримали корисні знання та будуть передавати їх іншим.

* – “НДО-Інформ” №2(49), 2013

Аліна Солнишкіна

You must be logged in to post a comment Login