У Голобській об’єднаній громаді триває робота над написанням Стратегії сталого розвитку на найближчі 10 років та планом економічного розвитку на 2017-й. Аби майбутній документ став дійсно спільним загально громадським напрацюванням, експерти ВОГО «Асоціація регіонального розвитку» разом із фахівцями ОМГО «Волинський інститут права» розробили спеціальні анкети.
Опитувальник поширили поміж чималої частини місцевих мешканців у кількості 1,5 тисячі штук. Висловити власну думку про життя у громаді, оцінити всі переваги і недоліки, показати власне бачення розвитку рідного селища та села запропонували працівникам бюджетної сфери – медикам, учителям, працівникам сільської ради; розповсюдили анкети й поміж дітей у школах, щоб удома вони опрацювали їх разом із батьками; через старост анкети потрапили у кожне село об’єднаної громади безпосередньо у домівки.
Люди досить активно відгукнулися на таку пропозицію. Бо ж відчули, що їхня думка важлива й вони можуть вплинути на ситуацію особисто.
Чи мені подобається тут жити; як працюють сфери медицини, освіти, соціального забезпечення, ЖКГ; чи хочу, аби мої діти тут лишилися; що би я прагнув змінити, а що – вдосконалити, – так коротко можна передати суть анкетування.
Голобський селищний голова Сергій Гарбарук каже, що людям ідея масового обговорення сподобалася:
– Я постійно пояснюю: ми маємо працювати спільно. Я хочу чути пропозиції, бо переконаний, що не тільки від керівника – чи то маленького підприємства, чи то громади, чи то навіть величезної корпорації – залежить успіх, так само не тільки голова відповідає за всі невдачі. Тому будь-які проекти, які активізують нашу громаду, переконаний, у результаті принесуть чудові ідеї. І реалізуємо ми їх разом.
– З Голобською громадою ми працюємо вже не вперше – разом готуємо Статут, разом напрацьовуємо Стратегію на найближчі 10 років та складаємо план економічного розвитку на 2017 рік. Усе це – в рамках проекту «Спільними зусиллями плануємо майбутнє громади», – розповідає керівник ОМГО «Волинський інститут права» Ірина Гайдучик.
Президент Асоціації регіонального розвитку Анатолій Пархом’юк пояснює, що цей документ дуже важливий – він не тільки окреслює бачення, як рухатися не хаотично, а цілеспрямовано – крок за кроком – до загального успіху, а й дає можливість вийти на залучення додаткових інвестицій.
Тим часом у центрі громади – Голобах Ковельського р-ну – готуються відзначити День селища. Місцеве свято припадає на 6 травня. Що цікаво: організатори (а до процесу долучилися працівники культури, сільської ради, школи, садочка, релігійної громади «Отчий дім», котру очолює отець Ніфонт, просто активні громадяни), розповіли, що до підготовки навіть традиційних заходів підійшли оригінальніше та згуртованіше. Наприклад, під час акції «Рушник» відбудеться ще й флешмоб, усіх частуватимуть кулешем, приготовленим під відкритим небом, а біля Районного будинку культури буде діяти ярмарка, де свої вироби зможуть показати і продати народні умільці. Охочим також запропонують патріотичний боді-арт: прикрашатимуть малюнками на зразок «Я люблю Голоби» та «Мої Голоби» безкоштовно. Робитимуть це старшокласники, у котрих є хист до малювання.
Що приємно: проектний менеджер громади Юлія Франчук каже, що всі, кого запрошували долучитися до організації свята, охоче погоджувалися. Навіть більше – самі пропонували допомогу. Бо ж відомо, що найкраще людей згуртовує робота над спільною справою. І в Голобській об’єднаній громаді цього вже навчилися.
Довідково. Проект «Спільними зусиллями плануємо майбутнє громади» реалізовується в рамках Програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» «Демократична практика».
You must be logged in to post a comment Login