Громадська організація «Центр розвитку дитини і сім’ї «РОДІС» влаштовує «День Батька» *

Filed under Історії успіху

 

 Комсомольська міська громадська організація «Центр «РОДІС» третій рік поспіль успішно реалізує громадську ініціативу «День Батька», метою якого є публічне вшанування чоловіків, які свідомо ставляться до власної ролі батька та зразково виконують батьківські обов’язки.

     Територія Комсомольської міської ради: 0,17 тис. кв. км, у тому числі місто Комсомольськ – 0,11 тис. кв. км. Населення – 54,3 тис. осіб, у тому числі: чоловіки: 25,541 тис. осіб. жінки: 29,107 тис. осіб. Навчальні заклади: 1 політехнічний технікум, 2 професійних ліцеї, 8 загальноосвітніх навчальних закладів, 10 дошкільних навчальних закладів, 1 музична та 1 художня школи,. 5 дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Працює 4 лікарські медичні заклади. В місті функціонують плавальний басейн, 2 фізкультурно-оздоровчих комплекси, яхт-клуб, шаховий клуб, 16 спортзалів, тенісні корти, стрілецький критий тир, веслувальний клуб «Гірник», 6 футбольних полів, 2 стадіони, кінно-спортивний клуб , 1 палац культури, 2 музеї, 6 закладів бібліотечної системи. В місті налічується близько 80 легалізованих громадських організацій. Однією з таких організацій є ГО «Центр «РОДІС».

     Історія організації

Громадська організація «Центр розвитку дитини і сім’ї «РОДІС» здійснює свою діяльність з 2005 року, офіційно зареєстрована 29.05.2006 року в м. Комсомольську Полтавської області. Мета діяльності – забезпечення реалізації законних вікових, соціальних, творчих, духовних, культурних та інших спільних прав та інтересів громадян. Основні напрямки діяльності – організація громадських заходів, що стосуються захисту  інтересів та прав молоді, дітей, матері, батька і сім’ї в цілому, розробка і впровадження просвітницьких, освітніх та розвивальних програм, популяризація кращого досвіду сімейного виховання, профілактика негативних соціальних явищ у суспільстві тощо.

З 2008 р. ГО «Центр «РОДІС» є одним із співзасновників та членом Всеукраїнського громадського комітету з підтримки сім’ї та відповідального батьківства в Україні.

З 2009 р. ГО «Центр «РОДІС» має своє представництво в Національній тренерській мережі Міжнародного правозахисного центру «Ла Страда -Україна».

З квітня 2010 р. ГО «Центр «РОДІС» є членом Мережі громадських організацій Полтавської та Черкаської області «Молодь діє!».

З червня 2010 р. ГО «Центр «РОДІС» є членом комунікативної Мережі громадських організацій Сумської, Полтавської та Чернігівської областей.

З лютого 2011 р. ГО «Центр «РОДІС» є членом Громадської ради при Комсомольській міській раді (Полтавська обл.).

З серпня 2011 р. ГО «Центр «РОДІС» є членом Всеукраїнської мережі протидії комерційній сексуальній експлуатації дітей (КСЕД), а також членом Координаційної Ради Мережі КСЕД.

     Історія святкування Всенародного Дня батька в місті Комсомольську. З пропозицією відзначення в Україні Дня батька виступили представники МГО «Міжнародний Центр Батьківства», започаткувавши у жовтні 2006 року громадську ініціативу «День батька». В рамках цієї ініціативи було зібрано 10000 підписів від громадян під листом до Президента України з пропозицією ввести День батька на державному рівні. 18 вересня 2008 р. у Києві за підтримки Міністерства України у справах сім’ї, молоді і спорту, відбувся 1-й Всеукраїнський громадський форум  «Роль чоловіка як батька в сім’ї та суспільстві», в якому взяла участь і представник Комсомольської міської громадської організації «Центр «РОДІС».

З метою просування ідеї офіційного встановлення Дня батька, під час форуму «Роль чоловіка як батька в сім’ї та суспільстві» було прийнято рішення створити Всеукраїнський громадський комітет з підтримки сім’ї та відповідального батьківства в Україні. Одним із засновників цього комітету стала і Комсомольська міська громадська організація «Центр «РОДІС». Головою комітету було обрано Олександра Марченка, президента міжнародної громадської організації «Міжнародний Центр Батьківства».

18 вересня 2009 року під час прес-конференції в УНІАН Всеукраїнський громадський комітет з підтримки сім’ї та відповідального батьківства в Україні оголосив третю неділю вересня Всенародним Днем батька в Україні. Як член Всеукраїнського громадського комітету з підтримки сім’ї та відповідального батьківства в Україні Комсомольська міська ГО «Центр розвитку дитини і сім’ї «РОДІС» виступила з ініціативою проведення у м. Комсомольську першої міської громадської акції «День Батька». Дану ініціативу підтримала міська влада на чолі з міським головою Сергієм Супруном.

Тож у вересні 2009 року громадські активісти ГО «Центр «РОДІС» разом з органами місцевого самоврядування та партнерами провели низку міських заходів у рамках відзначення Дня батька:

–       міський круглий стіл «Роль чоловіка в сім’ї та громаді» у виконкомі Комсомольської міської ради;

–       тренінги «Я – батько» для чоловіків та «Я – майбутній батько» для юнаків;

–       вулична акція «З Днем Батька!»;

–       міське свято «День Батька» в міському Палаці культури і творчості, під час якого відбулося публічне вшанування чоловіків, які свідомо й відповідально виконують свою батьківську місію.

Так, в 2009 році вперше в м. Комсомольську було відзначено Всенародний День батька (див. фото 1, 2, кольорова вставка).

В 2010 році знову постало питання – яким чином організувати відзначення Всенародного Дня батька? На допомогу прийшов проект «Мікрогрантова підтримка громадських ініціатив у м. Комсомольську», який реалізовувала Комсомольська міська ГО «Центр муніципального розвитку» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».  ГО «Центр «РОДІС» звернулась до ГО «Центр муніципального розвитку» з проектною заявкою «Підтримка усвідомленого батьківства в м. Комсомольську». Після конкурсного відбору ініціативу проведення міських заходів з нагоди Всенародного Дня батька у Комсомольську в 2010 році було підтримано. Так з’явилась можливість продовжити формування в міській громаді Комсомольська «моделі доброго батька», сприяти подальшій самореалізації чоловіка як батька шляхом проведення низки міських заходів, присвячених Всенародному Дню батька в Україні. Завдяки проекту ГО «Центр муніципального розвитку» «Мікрогрантова підтримка громадських ініціатив у м. Комсомольську» проведення заходів проекту «Підтримка усвідомленого батьківства в м. Комсомольську» отримало фінансову підтримку Міжнародного фонду «Відродження».

  Восени  2011 року проект «День батька» був реалізований вже втретє. Цього разу – завдяки фінансовій допомозі Благодійного фонду «Полтавський ГЗК», до якого ГО «Центр «РОДІС» звернулась, заручившись підтримкою органу місцевого самоврядування. Партнерами святкових заходів у Комсомольську стали міський відділ освіти та його методичний кабінет, усі дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади міста, міські професійні навчальні заклади, міський відділ у справах сім’ї та молоді, центральна публічна бібліотека, ЦСССДМ, міська благодійна організація «БФ «Подаруй надію», Інтернет-магазин дитячого одягу «Open-style», Інтернет-провайдер ТРК «ГОК», Полтавська Місіонерська Духовна Семінарія УПЦ, міські громадські організації «Товариство захисту прав дітей-інвалідів «Ніжність» та «Батьківська рада», представники місцевих ЗМІ.

16 вересня 2011 року в Комсомольську відбулась вулична акція «З Днем Батька!», в ході якої активісти ГО «Центр «РОДІС» вітали городян зі святом листівками-флаєрами, а чоловікам при цьому дарували ще й наліпки зі словами «Я – ТАТО!». Увечері того ж дня, за підтримки міської влади та генерального спонсору Благодійного Фонду «Полтавський ГЗК» у Комсомольському міському ПКіТ пройшло міське свято «День Батька»-2011. В цей час також відбулось підведення підсумків конкурсів дитячого малюнку «Мій тато» та фотоконкурсу «Хороший батько – міцна сім’я».

18 вересня святковий захід «День Батька» відбувся ще й для дітей та дорослих – членів громадської організації «Товариство захисту прав дітей-інвалідів «Ніжність».

Щоб стати неповторною особистістю, залишити після себе слід на землі – необов’язково бути видатним письменником чи музикантом, ученим чи космонавтом. Утвердити себе в суспільстві можна виростивши хорошого сина, гарну дочку, тобто стати хорошим батьком, хоч це є нелегкою справою. Адже творення людини – найвище напруження всіх сил і тут знадобиться і розум, і майстерність, і мистецтво. Комсомольська міська ГО “Центр “РОДІС” буде продовжувати реалізовувати проект «День Батька» в м. Комсомольську і надалі.

     Контактна інформація організації

Керівник організації Дмитренко Лілія
Адреса 39806, Україна, м. Комсомольськ Полтавської області, а/с 42
Тел.: (05348) 32948, (067) 6039748, (050) 5244381
Електронна пошта: zentrrodis@km.pl.ua, liliydmitrenko@yandex.ru

 

Веб-сайт: http://www.rodis.org.ua/

 

* – Історії успіху діяльності НДО у соціокультурній сфері

 

You must be logged in to post a comment Login