Інститут соціокультурного менеджменту (ІСКМ) продовжує занурюватися у розуміння громадськими активістами Кіровоградщини процесу впровадження децентралізації. 31 липня 2017 року ІСКМ провів вже другий круглий «Європейський погляд на зміни в громадах» в селі Іванівка Новоукраїнського району, Кіровоградської області. Захід проводився в рамках проекту «Інформаційна підтримка реформування місцевого самоврядування» за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах проекту «Просування реформ в регіони», що реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій у співпраці з «Європейською правдою».
Чим далі, тим яскравіше проявляється саме «людське обличчя» децентралізації, без фільтру, узагальнень та красномовності. Учасниками заходу стали 22 активних громадяни села Іванівка, яким не байдуже майбутнє громади. Круглий стіл став майданчиком для обміну думок та відкритого діалогу.
Модераторами заходу стали — президент ІСКМ Лев Абрамов та експерт з питань місцевого самоврядування Леонід Жовтило. Модератори розповіли учасникам про сутність реформи з врахуванням регіонального аспекту. Акцентували увагу на істотних перевагах та можливих недоліках об’єднаної територіальної громади.
Враховуючи те, що Леонід є представником Маловисківської об’єднаної територіальної громади, що досягла позитивного розвитку в умовах децентралізації, учасників хвилювало питання яким чином було досягнуто таких результатів. Як зазначив Леонід, процес об’єднання в громаді розпочався ще у 2014 році: «У нас не було можливості запрошувати експертів як у вас, які б нам допомогли у чомусь, чи порадили. Ми все робили самостійно». Успіху впровадження реформи було досягнуто завдяки активності громадян і бажанню зробити життя у громаді кращим, спираючись на реальні можливості.
На круглому столі обговорювалася синергія взаємодії у системі «влада-громада-бізнес». Відповідно, було розглянуто економічний аспект реформи. Як зазначив Лев Абрамов: «ОТГ мають таку проблему – ті ресурси, які приходять, у більшості випадків, неналежним чином використовуються. Кошти виділяються на ремонт певних закладів і все, а нові робочі місця не створюються. Ми покращуємо життя зараз, але майбутнє. Потрібно питати думку людей і бачити перспективи». Також Лев Абрамов визначив роль створення громадськими активістами на місцях соціальних проектів розвитку громади, що по великому рахунку, забезпечать залучення нових ресурсів і можливостей. Леонід запропонував учасникам один з різновидів економічного розвитку громади – створення кооперативів. Закликав добровільно об’єднуватися на основі членства для ведення спільної господарської з метою задоволення своїх економічних, соціальних та інших потреб на засадах самоврядування.
По завершенню заходу, ІСКМ отримав подарунок від мешканців громади — видання «Наш рідний край — Іванівська земля», автор Анатолій Ковирьов.
Реальне уявлення громадян про децентралізацію на Кіровоградщині відрізняється від того, що демонструють нам політичні гасла та ЗМІ. Достовірним свідченням цього є приклад фіксації думок як в м. Олександрія, так і в села Іванівка, в яких від зображена справжня картина життя людей в умовах реформи.
You must be logged in to post a comment Login