Інформування про реформи не менш значиме за самі реформи

Filed under Новини, Статті

20170616_121014Питання реалізації реформ  цікавлять журналістів з різних видань, це те, що викликає інтерес читачів, глядачів й слухачів, тому увага цим процесам, безумовно, приділяється. В програмах Кіровоградської обласної філії Національної суспільної телекомпанії  України також цій темі надано пріоритетність, але окрім новин та ток-шоу з актуальних питань  реалізації реформ, створено окремий проект в рамках вечірньої студії «КІТ», що покликаний системно інформувати глядачів та слухачів саме про перебіг децентралізації. Основні аспекти цього процесу, роз’яснення фінансових та юридичних питань; це також і майданчик для критики, прямих та не зовсім зручних для влади запитань, адже процес проходить не просто і має певні «гострі» кути.

Про ці сторони децентралізації, на моє переконання, також  необхідно говорити, адже замовчування проблем не призведе до їх вирішення, тільки сприятиме гальмуванню процесів. Це розуміють й ті експерти, представники громадських організацій, відповідальні особи від органів влади, які готові до ефірів, беруть участь в записах, відповідають на питання. Це хороша практика співпраці різних секторів на одній (телевізійній) платформі. На даний час, є план  –  поглиблювати цей досвід і запровадити ще декілька майданчиків з оперативною інформацією про реформи, їх місцевий аспект,  з можливістю зв’язку глядачів і слухачів з експертами. Покрокове інформування, роз’яснення та можливість отримати реакцію та інформацію від споживачів  державних послуг  – формула, яка, на мій погляд, може сприяти і поліпшенню якості процесу реформи, забезпечити дотичність громади до процесів державотворення, надати можливість впливати на процеси.

Проте, не всі відповідальні за впровадження тієї чи іншої реформи готові до викликів медійного характеру, не всі структури мають відповідних фахівців з питань організації зв’язків з громадськістю, інколи така співпраця має тільки Інтернет-формат. Власне, на мою думку, поліпшувати цю сферу роботи необхідно, вишукувати найбільш ефективні шляхи інформування громад – також; запрошувати до державного сектора фахівців із зв’язків з громадскістю з новими форматами роботи – також. І, найголовніше, здійснити реформу успішно – і не інформувати вчасно про її формат, причини, очікувані результати  – дуже складно. Якою б не була хороша ідея, міфи, які виникають в процесі її реалізації (інколи і сама реалізація) від відсутності інформації, як правило, призводять до невілювання цієї ідеї. Ілюстрацією даної тези є несвоєчасність, на мою думку, державної інформаційної кампанії в Україні (2006-2007рр.) на підтримку євроатлантичної інтеграції  дала грунт  для утворення досить стійких міфів про Альянс, з чим протягом тривалого періоду довелося боротися фахівцям із відповідного Департаменту НАТО  Міністерства закордонних справ України та громадським активістам.

Інформування про реформи, на мою думку, не менш значиме за самі реформи.  І до цього також потрібно готуватися, поліпшувати якість цієї роботи, а від процесу децентралізації хотілось би отримати константу для всієї країни: будь-яка реформа має відбуватися за участі людей, а не для людей. Це те, про що часто говорять наші глядачі, коли телефонують нам в ефір, власне, на цьому принципі й базується децентралізація.

Олена Кваша – автор та ведуча проекту «Децентралізаційний марафон»  в ефірі Кіровоградської обласної філії Національної суспільної телерадіокомпанії України; перший заступник директора виконавчого філії.

*Бюлетень “НДО-Інформ” №1(53), 2017

You must be logged in to post a comment Login