Інформувати про децентралізацію необхідно на місцях

Filed under Новини, Статті

івівівНа думку багатьох провідних експертів, децентралізація в Україні є реформою номер один. У той, же час, постає питання – чи добре громадяни розуміють цю реформу, які перспективи або ж загрози бачать для своєї громади? Газети, тематичні телевізійні програми, інформаційні Інтернет- ресурси презентують різні погляди представників влади та експертів з теми «децентралізація», але у більшості випадків, на мою думку, громадяни на місцях не у повній мірі розуміють надану інформацію. Можна стверджувати, що відсутній якісний комунікативний зв’язок між жителями громад та владою, організаторами децентралізації. Кожна громада індивідуальна, має свої історичні, соціально-культурні та фінансові особливості, і на це необхідно зважати при інформуванні,
забезпечувати більш якісний контакт з жителями громад, як з кінцевими отримувачами результатів реформи.

20170616_121014На початку 2017 року Інститут соціокультурного менеджменту (ІСКМ) розпочав реалізацію проекту «Інформаційна підтримка реформування місцевого самоврядування» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проекту «Просування реформ в регіони», що впроваджується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій у співпраці з Європейською правдою. Проект діє в Кіровоградській області та спрямований саме на те, щоб донести до громадян особливості децентралізації, показати її переваги, навчити громадських активістів новим методам та технологіям впровадження даної реформи, розширити можливості для розвитку об’єднаної територіальної громади, інтерпретувати складні речі стосовно децентралізації у доступній та зрозумілій формі всім верствам населення.

Задля визначення реального стану реалізації реформи в Кіровоградській області, ІСКМ провів дві фокус-групи, що дозволили розкрити існування реальних проблеми в громаді, дізнатися думки громадян про децентралізацію, побачити варіанти ставлення до тих чи інших аспектів реформи. Заходи проводилися в містах Кропивницький та Мала Виска Кіровоградської області (у березні-квітні поточного року). Учасниками фокус-груп стали соціальноактивні жителі цих міст.

????Результати дослідження лягли в основу розробки навчальної програми тренінгу «Роль громадських активістів в процесі децентралізації: можливості та виклики» для активних громадян Кіровоградської області. Мета тренінгу – надати теоретичні знання та практичні навички впровадження децентралізації. Учасникам буде роз’яснено сутність перебігу реформи, сформовано вміння та навички моніторингу й успішної взаємодії з органами місцевої влади.

В десяти громадах Кіровоградської області буде проведено 10 «круглих столів» задля поширення позитивного досвіду децентралізації, спираючись на локальний досвід територіальних громад. Учасниками стануть громадські активісти Кіровоградщини, які візьмуть участь в обговоренні доповідей спікерів. Відповідно, учасники отримають корисну інформацію, розширять свій зв’язки в межах області та впровадять здобутий позитивний досвід в себе громадах.

В результаті реалізації проекту «Інформаційна підтримка реформування місцевого самоврядування», буде сформовано команди громадських активістів на місцях, що розбиратимуться в питаннях децентралізації, знатимуть ефективні шляхи впровадження реформи, зможуть вдало взаємодіяти з місцевою владою. За підсумками здійсненої роботи в рамках проекту, буде проведено підсумкову практичну конференцію «Реформа децентралізації: досвід, перспективи і значення для сталого розвитку
територіальних громад».

17240306_1239348272801646_8835712442201058867_oФілософія ІСКМ полягає у безперервній освіті та вдосконаленні своїх знань у пріоритетних сферах. Так, наші представники тільки протягом останніх місяців стали активними учасниками інформаційно-навчальних сесій, тренінгів та конференцій на важливі теми сьогодення – впровадження реформ в українських громадах та курс на інтеграції України з ЄС. Наприклад, Лев Абрамов (директор проекту) та Оксана Набока (координатор проекту) стали учасниками конференцій – «Україна-ЄС: відносини у часи невизначеності та швидких змін» (2 березня 2017р., м. Львів) та «Як зробити Європейські реформи зрозумілими для суспільства?» (18 травня 2017р., м. Запоріжжя), які були організовані Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) у співпраці з «Європейською правдою» в рамках проекту «Просування реформ в регіони», за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Враховуючи досвід роботи з місцевим самоврядуванням, громадами у попередні роки, іноземний досвід, а також – висновки, що отримала наша організація в ході реалізації децентралізації, локальна інформаційна підтримка громадян з питань реформи підвищить рівень розуміння процесів, що відбуваються в країні, поліпшить рівень громадської активності та сприятиме залученню громадян до просування важливих реформ в Україні. Нас об’єднати має спільна мета – створити сильні та спроможні громади.
Слідкуйте за новинами ІСКМ щодо діяльності в рамках проекту на наших вебресурсах: http://www.lac.org.ua/, http://www.lacenter.org.ua/, а також у мережі Фейсбук https://www.facebook.com/ngoiscm/, https://www.facebook.com/groups/adm.
iscm/.

 

Анастасія Шевченко — асистент проекту “Інформаційна підтримка реформування місцевого самоврядування”, ІСКМ (м.Кропивницький). 

You must be logged in to post a comment Login