КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ХУДОЖНІЙ МУЗЕЙ – активний учасник громадського життя області *

Filed under Новини

DSCN8371Допомога військовим
Аукціон для допомоги військовослужбовцям Кіровоградщини, що постраждали внаслідок проведення антитерористичної операції на Сході країни та перебувають на стаціонарному лікуванні в медичних закладах проведено 10 грудня 2014 року. Ініціаторами та головними організаторами акції стали управління молоді та спорту обласної державної адміністрації та Молодіжна рада ІІІ скликання при виконавчому комітеті міської ради. Для її проведення надали особисті речі (книги, твори декоративно ужиткового мистецтва тощо) відомі кіровоградці. За результатами аукціону зібрано кошти в сумі близько 15 тис. грн.
Благодійний аукціон «Ялинка для кіборга» проходив 24 грудня 2014 року. Організатори акції – благодійний фонд «Берегиня миру» (виконавчий директор та засновник – Юлія Шкурупій) та колектив Кіровоградського обласного художнього музею. Для проведення акції свої мистецькі роботи надали Людмила Демиденко, Наталія Дефорж, Олександр Кучеренко, Неоніла Бабич, Надія Соломченко, Алла Фісько, Віктор Луганщук, Майя Поліщук, Оксана Бурлака, Ірина Безверхня. Поділилися лотами видавництво «ІМЕКС- ЛТД», письменники Олександр Косенко та Віктор Погрібний. IMG_2568Також роботи для благодійного розпродажу надали студенти мистецького факультету КДПУ ім. В. Винниченка та вихованці інтернатних закладів області (Добровеличківського, Маловисківського, Новопразбкого та Світловодського). Кошти, зібрані під час аукціону, пішли на придбання особливого подарунка для кіровоградських військових 3-го полку спецпризначення. Зібрано близько 9 тис. грн. Придбано два навігатори Magellan eXplorist 310 на загальну суму 7400 грн., сувеніри, виготовлено маскувальну сітку та передано для військовослужбовців третього полку спецпризначення через волонтера Олексія Тітова наприкінці грудня 2014 року.
Безстрокова акція «Замаскована турбота» (плетіння маскувальних сіток для військовослужбовців) була започаткована у вересні 2014 року. Кожен бажаючий, у тому числі і відвідувачі музею, мали змогу долучитися до плетіння маскувальної сітки, яка була передана для кіровоградських військових 3-го полку спецпризначення разом з навігаторами, придбаними за підсумками проведення аукціону «Ялинка для кіборга». Значною мірою допомогли у реалізації проекту слухачі Вищої народної школи Кіровоградського інституту розвитку людини «Україна».
Соціальна робота – сьогодні один з головних напрямків діяльності музею.
DSCN1072Акція «Україна єдина»
Акція започаткована з метою підвищення рівня самосвідомості українців, пробудження почуття патріотизму та як відгук на соціальні зміни в українському суспільстві. Вона спрямована в першу чергу на національно-патріотичне виховання громадян, в першу чергу майбутнього нашої держави – молоді. Важливим фактором є активна участь у заходах осіб, які переміщуються з тимчасово-окупованої території України та районів проведення АТО, широка географія учасників проекту (культурні зв’язки між центральними, південними, західними та східними регіонами);
Акцію «Україна єдина!» (фотографування мешканців, гостей обласного центру, переселенців зі східних регіонів України із плакатами – «Україна єдина», «Кіровоград – це Україна», «Кіровоградщина – це Україна», «Крим – це Україна») започатковано у березні 2014 року. За час її проведення зібрано понад 7000 світлин, які можна переглянути у соц. мережі «Facebook» на сторінці музею. Акція триває.
Круглий стіл «Після війни – мир»
Одним з заходів в рамках системної роботи, спрямованої на підтримку та розвиток української ідентичності та зменшення негативного впливу інформаційної пропаганди стало проведення круглого столу «Після війни – мир». Унікальність і неординарність цієї події для Кіровоградщини полягає в тому, що на відміну від інших традиційних круглих столів, даний захід пройшов у класичному аспенівському форматі. Модераторами круглого столу стали учасники семінарів «Аспен-Україна» Геннадій Заболотний та Тетяна Ткаченко. Учасниками круглого столу «Після війни – мир!» стали історики, краєзнавці, журналісти, представники духовенства та творчої еліти міста.
Участь у встановленні Національного рекорду «Карта України, вишита вручну найбільшою кількістю людей»
Культурно-мистецька акція «Україна – разом» стартувала у Вінниці 1 серпня 2014 року й була спрямована на об’єднання всіх українців за спільною справою – вишиванням мапи України. Ідея проекту – вишити своєрідний оберіг для України, щоб кожен наділив вишиванку побажаннями миру та любов’ю до своєї країни. Символічно, що під час проведення акції було встановлено рекорд України в номінації «Мистецтво», назва рекорду – «Карта України, вишита вручну найбільшою кількістю людей». Для участі в рекорді потрібно було зробити хоча б один хрестик на мапі та дати дозвіл на фотозйомку себе за роботою.
До Кіровограда завітала вишивана мапа України 26 вересня 2014 року. Координатором Кіровоградської акції виступила відомий громадський діяч Зоя Лебідь, а Кіровоградський обласний художній музей став організатором безпосереднього проведення акції в нашому регіоні, створивши своєрідний творчий майданчик.
Кіровоградська область посіла друге місце серед усіх регіонів України за кількістю вишивальників (502 учасники). За підсумками проведення акції Кіровоградський обласний художній музей був нагороджений Дипломом Ініціативної групи «Ми – разом!» за активну участь у встановленні Національного рекорду.
Також виставкова та культурно-просвітницька робота музею спрямована на розвиток соціальної активності, залучення відвідувачів та їх участь у благодійних та соціально значимих проектах.
Матеріал підготувала – Тетяна Ткаченко
* НДО-Інформ,-№1(51), 2015.

You must be logged in to post a comment Login