Клуб «Альтернативний 38-й»*

Filed under Статті

Для того, щоб робити добрі справи, в першу чергу, потрібно лише бажання, а разом із бажанням знайдуться й ресурси. На власному прикладі це доводить Центр прогресивної молоді «Апельсин» із м. Чернігова.

У 2004 році організація «Центр прогресивної молоді «Апельсин» підписала з Фондом комунального майна м. Чернігова та Чернігівською міською централізованою бібліотечною системою угоду оренди приміщення Будинку культури на околиці міста. Слід відзначити, що на той час за відсутності державного фінансування Будинок культури не працював понад 8 років. Старі двері клубу було заколочено величезними цвяхами, а вікна та інвентар клубу було розтягнуто місцевими жителями. Першочерговим завданням було привести в належний стан приміщення клубу та розпочати роботу з надання послуг для  молоді. Шість років поспіль ремонтні роботи, технічне оснащення, заходи клубу фінансувалися виключно за рахунок організації «Апельсин». Це не враховуючи комунальних та орендних платежів, які щомісячно виплачує організація за користування приміщенням.

Вагома підтримка клубної роботи була надана Антикризовою гуманітарною програмою міжнародного фонду «Відродження». В травні 2011 року розпочато реалізацію проекту Клуб «Альтернативний 38-й» – осередок розвитку фізичного, інтелектуального, творчого потенціалу молоді мікрорайону «Коти» (м. Чернігів).

Мета проекту – всебічний розвиток молоді мікрорайону «Коти» (м. Чернігів) шляхом проведення клубної роботи та реалізації просвітницьких програм на базі клубу «Альтернативний 38-й». Основні завдання в рамках проекту – зробити частковий ремонт приміщень клубу,  модернізувати технічне оснащення клубу, розробити соціальний паспорт мікрорайону «Коти», а також провести ряд соціальних заходів для дітей та молоді мікрорайону (організувати доступ до мережі Інтернет, роботу спортивних секцій, провести навчальні курси по роботі з ПК, ряд культурно масових заходів).

Одним із завдань проекту є активізація громади мікрорайону до участі в соціальних та благодійних заходах клубу. Яскравим прикладом активізації громади мікрорайону є побудова дитячого майданчика.

В мікрорайоні «Коти» не було жодного місця, куди батьки могли б привести на прогулянку дітей. Молоді сім`ї зібралися разом та написали звернення до організації «Апельсин» з проханням допомогти встановити біля клубу дитячий майданчик. Узгодивши це питання з орендодавцями, організація спільно з батьками розпочала будівництво дитячого майданчика. Батьки виявили ентузіазм та винахідливість під час облаштування майданчика – відшукали в Інтернеті цікаві ідеї, спільними зусиллями змогли їх втілити в життя: встановили гойдалки, пісочницю, з покришок вирізали та розмалювали звірів. Місцеві підприємці допомогли будівельними матеріалами. Тепер біля клубу завжди галасно і весело – діти кожного дня приходять погратися. Фотографії майданчика говорять самі за себе.

Створення на базі клубу осередку активності громади мікрорайону – розпочато!

Наша редакція поцікавилась, що означає загадкова назва клубу і нам дали тлумачення, що альтарнативний – це альтернатива забігайлівкам та нічним закладам міста, де пропагується вживання алкоголю та наркотичних речовин. А 38-й – це таємниця за сімома печатками.

Для обміну досвідом звертайтеся:

Ірина Черенько, голова Правління Чернігівської міської МГО «Центр прогресивної молоді «Апельсин»,

Тел.: (0462)605-616, 067-9458330, 063-7062660, E-mail: cpmapelsin@mail.ru.

Веб-сайт:http://www.cpmapelsin.com.ua/

Ірина Черенько

*НДО-Інформ №4(43), 2011

You must be logged in to post a comment Login