Клуб «Дім здоров’я» знає як “наздогнати” гармонію

Клуб здорового способу життя «Дім здоров’я» вже другий рік працює на базі бібліотеки-філії №2 Вінницької централізованої бібліотечної системи. Мета клубу – залучати якомога більше людей вести активний спосіб життя, вживати здорову, органічну їжу, берегти екологію Землі, займатися фізичною культурою та спортом, прагнути до самовдосконалення. З початком навчання у Школі громадської активності в червні 2012 року діяльність клубу стала ще більш насиченою. Проекти клубу «Дім здоров’я» набувають популярності не лише у Вінниці та Вінницькій області. Ними зацікавилися люди у різних куточках України, Росії, та навіть, в Польщі й Швейцарії.

Завдання клубу – не тільки проводити свої власні заходи, але і співпрацювати з іншими організаціями та закладами. Учасники клубу «Дім здоров’я» переконані, що тільки об’єднуючи зусилля можна покращити життя. Саме тому ми намагаємося підтримувати міжнародні акції. Одна з таких акцій, яка стала, так би мовити, всесвітньовідомим брендом – міжнародна факельна естафета «Всесвітній біг заради гармонії» (www.worldharmonyrun.org.ua ). В 2012 році Всесвітній біг заради гармонії відмітив своє 25-річчя. Стартував 23 лютого в Португалії бігуни відвідають понад 100 країн світу і фінішують 8 жовтня в столиці Австрії – Відні. Зараз європейська команда подолала 24 000 км, відвідала 45 країн Європи. В Україні естафета тривала з 7 по 28 липня 2012 року. Кожен бажаючий міг стати учасником акції, фізична підготовка не мала значення. Факел – символ миру можна було пронести кілька кроків, або декілька кілометрів. Маршрут української гілки естафети пролягав через Одеську, Миколаївську, Кіровоградську, Черкаську, Київську, Житомирську, Рівненську та Волинську області з фінішем у Луцьку 28 липня. 

Учасники клубу «Дім здоров’я» теж приєдналися до команди. Це – Віктор Козак, який пробіг всю дистанцію, Людмила Суслова, Світлана Махонець та інші. Слід відмітити, що учасники естафети Всесвітнього бігу заради гармонії – це люди різних професій, яких об’єднує прагнення до миру та дружби між народами, люди, що пропонують свою добру волю всьому світові заради гармонії. В цьому році Всесвітній біг заради гармонії відбувався за підтримки Кабінету міністрів України, Міністерства освіти, науки, молоді та спорту, Державної служби молоді та спорту, Федерації легкої атлетики України, мережі центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та обласних, міських, районних держадміністрацій. Вінницьку область організатори естафети не включили до списку маршруту. Це і стало поштовхом для учасників клубу «Дім здоров’я» провести міні-естафету для школярів села Пагурци Хмельницького району Вінницької області.

Ініціатором цієї акції став Віктор Козак – вчитель математики пагурцівської школи, який сам неодноразово приймав участь у Всесвітньому бігу заради гармонії. 7 червня команда «Дому здоров’я» виїхала в с. Пагурци для проведення спортивного дня. На краю села діти зустріли команду і приєдналися до Всесвітнього бігу заради гармонії. В школі команда «Дому здоров’я» організувала для дітей спортивно- циркове свято. В свою чергу діти підготували концертну програму. Всі осталися дуже щасливі. Здійснилося гасло Бігу гармонії: «Гармонія починається з мене!». Допомогли організувати свято для дітей: ПП «Всесвіт», Галина Сусіда, Тетяна Степанова, Світлана Кумар.

 

Матеріал підготували Світлана Качура та Людмила Суслова

для «НДО-Інформ» №2(47), 2012

You must be logged in to post a comment Login