Коли, як не зараз, і хто, як не ми?

Filed under Новини, Статті

1-2Запускаємо хвилю

Все почалось у серпні 2015 року, коли в Україну приїхало 5 дівчат-американок, що прагнуть більше дізнатись про культуру України, а також бути корисними іншим – вони волонтерили у сиротинці м. Кривий Ріг та при організації «Логос» м. Бориспіль. На завершення своєї подорожі по Україні дівчата завітали у Львів. У цьому чудовому місті американських гостей вітали та зустрічали підлітки із молодіжного проекту «Квиток до успіху» (тепер це громадська організація «МО «Молоді лідери України»).

 

Читати статтю “Коли, як не зараз, і хто, як не ми?” у форматі лонгрід

Крім інформативних екскурсій, пізнавальних квестів та веселих пікніків підлітки зі Львова та США мали ще й продуктивний навчальний день. У цей день вони вивчали як можна спланувати проект: починаючи від ідеї і закінчуючи кроками реалізації. Завдяки фасилітаторам – Ірина Фурсман, Ксенія Ємшина та Христина Яблонська – вдалось визначити основну ідею проекту, побачити спільну перемогу, зрозуміти сильні та слабкі сторони, вигоду та небезпеки від реалізації проекту. Цим проектом став «Open Youth Forum 2016». Ось так за допомогою технології участі (Technology of Participation) сформувалась лідерська команда підлітків та вдалось спланувати основні кроки, що є необхідними для втілення проекту.

І на цьому навчання не закінчилось. Почалась кропітка праця по підготовці самого форуму. Протягом 10 місяців підлітки працювали у своїх групах – «координація», «логістика», «фінанси», «програма», «PR», «реєстрація» – кожен виконував свою роботу, реалізовував заплановані кроки, звітував про їх реалізацію на спільних зустрічах всієї команди, ділився успіхами та просив про допомогу, коли її потребував. Дорослі на цей період стали наставниками, до яких можна було звернутись у разі необхідності за порадою.

1-3Починаємо з себе

Основною метою «Open Youth Forum 2016» було і є — розвиток лідерства серед молоді та створення нових проектів у 5 галузях: соціальна допомога, освіта, медіа, екологія та культура. Молодіжний Форум тривав три дні з 4 по 6 липня, за цей час кожен намагався взяти свій максимум, щоб змінити все навколо себе на краще.

Перший день Форуму був присвячений знайомству та розумінню самого себе. Українські та американські організатори розповіли як створювався цей Форум, кожен з учасників міг вільно задати запитання щодо процесу підготовки такого заходу. Також у цей день учасники активно знайомились за допомогою різноманітних вправ. Молодь згуртувалась та більше дізналась один про одного і з запалом пішли брати участь у наступних тренінгах, які провели досвідчений психолог Даніела Пуертас (тема «Лідер та формування цілей») та Річард Фурсман (тема «Цінності лідера»).

На завершення дня Форуму відбулись візити вечірніх гостей у 5 галузях: соціальна допомога, освіта, медіа, екологія та освіта. До кожної команди прийшли компетентні у своїй темі люди, які стали також наставниками нових проектів. На вечірніх бесідах ментори та учасники краще познайомились один з одним, поділились набутим досвідом у своїй сфері та розпочали шукати спільні цілі для нових проектів.

Підсумком першого дня стало те, що учасники розібрались в собі, більше дізнались про лідера та його цінності. Під впливом продуктивних тренінгів та насиченої важливої інформації вже ввечері молодь намагалась генерувати ідеї для власних нових проектів.

У другий день Форуму учасники спрямували свої сили на навчання роботи в команді та більше згуртовувались, щоб здружитись. Молодь побувала на заході «Ми всі різні, ми всі однакові» від Ірини Фурсман (сертифікований ToP-фасилітатор, засновниця ГО «ІСА-Україна»), відвідали тренінг «Команда. Роль кожного в команді» від фасилітатора, тренера з розвитку – Karla Hill-Donisch та інтерактивне заняття «Командна робота. Фасилітативне лідерство» від Надії Копаниці, фахівця у галузі маркетингу та менеджменту. На заході учасники насолодились спілкуванням один з одним.

У підсумку другого дня молодь навчилась співпрацювати, розуміти та поважати одне одного, правильно розподіляти обов’язки у команді, адже роль кожного важлива.

1-5Змінюємо світ

Третій день для учасників став вирішальним, адже саме в цей день вони створювали проекти за допомогою команди професійних фасилітаторів. Метод ТоР (Technology of Participation) фасилітації – це метод, який дозволяє максимально розкрити потенціал кожного учасника групи, і фасилітатор не здійснює жодного впливу на рішення групи. Уся відповідальність за прийняті рішення належить учасникам команд. В результаті молодь кожного з 5 напрямків створила нові проекти, які будуть реалізовувати після молодіжного Форуму. Учасники підтвердили, що саме завдяки такому формату спілкування та роботи, як фасилітація, вони відчувають, що їх чують та вони залучені і включені у весь процес роботи, і створення чогось нового, важливого саме для них.

Під кінець третього дня та Форуму молодь презентувала створені проекти. Всього було презентовано 5 проектів у кожній із вищевказаних галузей. Підлітки із напряму «Освіта» вирішили, що варто провести свій проект під гаслом «навчити молодь вчитися» і запропонували провести кілька заходів, що будуть мотивувати молодь не просто відбувати навчальні заняття, а власне здобувати навички та вміння.

Команда «Культура» вже на Форумі зробили перший крок реалізації проекту і створили свій Інтернет-ресурс, де протягом наступних 356 днів будуть з’являтись фотографії учасників цієї команди. Вони пізнаватимуть себе і культуру різних країн.1-6

Молодь із напряму «Соціальна допомога» спланували проект тижневого табору «Без меж» для дітей-сиріт і дітей-інвалідів, який допоможе їм адаптуватися в нашому світі.

Команда «Медіа» придумала та буде реалізовувати онлайн-платформу для профорієнтації серед молоді. На цій платформі у скорому часі з’являтимуться відео-сюжети з реальних стажувань молодих осіб на різних підприємствах і це допоможе учням шкіл та абітурієнтам вирішувати, чим би вони хотіли займатися в житті.

Команда «Екологія» буде реалізовувати проект «Еко-реальність». Це справжній фестиваль чистоти, на якому можна буде отримати знання з екологічної тематики і одразу застосувати їх на практиці. Як пілотний проект він спершу відбудеться у с. Таромське Дніпропетровської області, а потім буде мультиплікуватися у всі куточки України.

Протягом наступних місяців кожна команда реалізовуватиме свій проект у відповідній галузі і організатори Форуму переконані, що все обов’язково вийде. Адже «Open Youth Forum 2016» дав потужний запал натхнення, який можна спрямувати в корисне русло.

На офіційному закритті було сказано багато слів від організаторів та учасників, проте суть всіх слів така: «Ви ще про нас неодмінно почуєте, адже МИ – МОЛОДЬ, яка хоче змінювати суспільство та світ на краще!».

Бо коли, як не зараз, і хто, як не ми?

Ємшина Ксенія – учасниця проекту «Школа громадської участі-3». Координатор проекту «Розвиток молодіжного лідерства» у громадській організації «ІСА Україна» м. Львів. Фасилітатор, фахівець з розвитку громади в громадській організації «Реформи разом» м. Львів. Громадською діяльністю почала займатися з 1991 року, досвід роботи в громадському секторі 25 років.

Життєве кредо: «Якщо ти хочеш мати результати, яких ніколи не мав, то повинен робити речі, які ніколи не робив»

Контактна інформація: Oksana.hotsko@gmail.com

You must be logged in to post a comment Login