«Крилата пам’ять Перемоги» до Всесвітнього Дня авіації і космонавтики

Filed under Новини

12 квітня 2012 року в Будинку культури «Авіатор» було відкрито ще одну Малу галерею Кіровоградського обласного художнього музею.

До відзначення Всесвітнього Дня авіації і космонавтики  вперше в стінах цього закладу представлено фотовиставку «Крилата пам’ять Перемоги» в рамках проведення ХХХІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих вчених та курсантів «Авіація та космонавтика: стан, досягнення та перспективи». До уваги учасників конференції та курсантів Кіровоградської льотної академії Національного авіаційного університету були запропоновані фотографії літаків 1920-40-х рр., відреставрованих Борисом Осетинським.

Осетинський Борис Леонідович закінчив фізичний факультет Кубанського Державного університету, до 1991 року працював директором Історико – краєзнавчого музею м. Геленджика (Російська Федерація). Саме з 1991 року і по сьогоднішній день він займається пошуком і реставрацією літаків Другої світової війни.

Фотографії, представлені в експозиції, створені Борисом Осетинським та Філіпом Маканном під час випробувальних польотів відновлених літаків та на різноманітних авіа – шоу. Це фото моделей літаків: І-15 Біс, Міг-3, По-2, Діт, І-16 Біс, І-153.

Для відвідувачів виставки старшим науковим співробітником відділу науково-просвітницької роботи музею Олегом Юрченко були проведені екскурсії, в яких висвітлювалися питання розвитку радянської авіації та специфіки пошуку та реставрації військових літаків.

В травні 2010 року фотовиставку було презентовано в картинній галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» до 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Реставрація літаків здійснювалася при підтримці Росохранкультури в рамках Фонду «Крилата пам’ять Перемоги», метою діяльності якого є створення колекції діючих ретролітаків.

Фотографії, які стали основою експозиції були передані до фондів Кіровоградського обласного художнього музею у 2010 році очільником РОСОХОРОНКУЛЬТУРИ Віктором Васильовичем Петраковим.

Фотовиставка буде експонуватись в Будинку культури «Авіатор» протягом квітня 2012 року.

 

 

                                                                 Леся Дмітрієва, науковий співробітник

                                                                відділу науково-просвітницької роботи

                                                    Кіровоградського обласного художнього музею

You must be logged in to post a comment Login