Культурницькі організації та відродження громади *

Filed under Статті

Люди в громадах завжди збиралися разом відсвяткувати, поспівати й потанцювати, пограти на музичних інструментах, розповісти одне одному історії, виробити гарні речі й продати їх. Усі ці види діяльності часто називають “культурою”, і це той клей, що тримає людей укупі й допомагає їм утримувати міцну громаду.

У кожній громаді є люди, які “виробляють” культуру, які малюють, пишуть, співа­ють. розповідають історії, виготовляють коштовності, гончарні вироби, полотно. Митці й ремісники представляють тих, хто робить безцінні внески в розбудову громади, як це вже зазначалося в Розділі 1. Коли ця творча енергія об’єднується в місцевих організаціях, во­ни перебувають у центрі процесу розвитку громади.

Що ми маємо на увазі, коли кажемо: “Місцеві культурницькі організації”? Безпе­речно, інституції більш професійні, формальні й помітні є важливими складовими місце­вого культурного ландшафту – громадські театри, галереї, музеї, музичні групи. Але рівною мірою важливими є й менш формальні, аматорські колективи, що їх місцеві лю­ди створюють разом – спектр музичних груп широкий – від великих церковних хорів до вуличних реперів, від співаків псалмів до випадкових джазових ансамблів, блюзовпх і рок-груп, виконавців національної музичної спадщини, які грають усе – від бальних танців до польки. Культура включає і групи сусідів або членів однієї парафії, що танцю­ють старовинні танці, співають старі пісні, виробляють чарівні предмети в старовинному стилі. Вона також охоплює всі спеціальні проекти й події, покликані показати молодим людям їхнє національне коріння, приживити любов до прекрасного наступним по­колінням.

 

* – джерело:  Джон П. Кретцманн, Джон Л.Макнайт “Розбудова громад за рахунок внутрішніх ресурсів. Шлях до відкриття й мобілізації ресурсів громади”, Київ, 2006 рік

Інститут розвитку внутрішніх ресурсів громади

Інститут вивчення політики

Північно-Західний університет

(переклад на українську мову – Оксана Іванюк та Сергій Іванюк, керівник проекту з перекладу та видання книги – Юрій Третяк, виконавчий директор асоціації агенцій регіонального розвитку України)

Українське видання здійснено за підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта та Міжнародного фонду “Відродження”.

Розміщення матеріалу дозволено Асоціацією агенцій регіонального розвитку України.

 

You must be logged in to post a comment Login