Литовський досвід в сфері управління муніципальною енергетикою для українських влад

Filed under Новини

energetyka_svitlo_lepНа Чернігівщині та Харківщині розпочався проект «Зміцнення спроможності української влади в енергетичному секторі», який виконує громадська організація «Громадська Рада» у співпраці з Центром «Доброчин» та Регіональним Енергетичним Агентством з м. Каунас, Литва.

Метою проекту є зміцнення потенціалу органів місцевої влади Харківської  та Чернігівської областей для покращення управління муніципальною енергетикою та обмін досвідом.

Діяльність проекту розпочнеться навчальним семінаром, який відбудеться в Чернігові для представників 12 муніципалітетів Чернігівської та Харківської областей. Учасники будуть ознайомлені з директивами ЄС в сфері енергетичного менеджменту і планування муніципального енергетичного сектору, прикладами найкращої практики і безпосередньо діяльністю проекту.

Наступним кроком буде конкурсний відбір 4 пілотних міст, для яких будуть розроблені Плани дій зі сталої енергетики (SEAP) спільно з містами. Найбільш передовий муніципалітет, чий План дій буде розроблено якісно і вчасно – матиме право на реалізацію пілотного проекту. Одна з вимог – пілотний проект повинен бути включений до Плану дій.

Виконавці проекту – Регіональне Енергетичне Агентство м. Каунас та громадські організації «Громадська Рада» та Центр «Доброчин» будуть надавати консультації під час підготовки Планів дій та втіленні пілотного проекту з модернізації муніципального енергетичного сектору.

Діяльність проходить за підтримки Програми Розвитку Співпраці і Сприяння Демократії МЗС Литовської республіки.

 

Наталія Дрозд

ГО «Громадська рада»

pravocf@gmail.com

You must be logged in to post a comment Login