Майбутнє за соціальними ЗМІ

Filed under Статті


Щодня ми дивимось телевізор, читаємо газети або слухаємо радіо. Все це засоби масової інформації (ЗМІ). Але чи передають вони ті новини, які ми хочемо бачити або чути? Здебільшого сенсаціями стають злочини або катастрофи. Чомусь, важливі соціальні події висвітлюють неохоче.

З тією ж проблемою зіштовхнулася і «Немирівська спілка творчих ініціатив» під час висвітлення щорічного фестивалю, присвяченого дню української писемності і мови «Скіфська пектораль». Фестиваль один з багатьох таких що об’єднує в коло талановитих людей, здатних підтримати один одного і початківців на тернистому шляху мистецтва.

Саме тому у працівників громадської організації у 2007 році виникла ідея заснувати Вінницьку обласну громадську газету культурологічного спрямування «Мирів». Газета була заснована як щотижневик, але у травні 2011 року вийшов лише п’ятий номер.

У 2011 році у газети з’явилася можливість виходити набагато частіше завдяки проекту, який на часі реалізує Немирівська спілка творчих ініціатив.

Немирівський проект, що виборов право бути підтриманим Міжнародним Фондом «Відродження», має назву «Українські традиції успішної громади». В конкурсі брало участь 400 громадських організацій з усієї України. Підтримано 36 проектів.

Мета програми «Українські традиції успішної громади» – відродити разом з працівниками культури та громадськими лідерами забуті традиції сільської, селищної та міської громад, надати можливість для реалізації громадської активності в закладах культури Немирівського району. Дбайливо ставлячись до ресурсу, залишеного у спадщину, творчо використовувати комерційні та соціальні можливості закладів культури.

Під час програми планується:

  1. Навчання керівників районних закладів культури та громадських лідерів на 4 тренінгах з розвитку громад у Немирівському районному будинку культури.
  2. Навчання громадських ініціативних груп у 10 сільських закладах культури.
  3. Організація індивідуального навчання роботі на комп’ютері та створення Дискусійного онлайн-клубу в мережі Інтернет.
  4. Підтримка 7 благодійних масових заходів в тому числі Молодіжного фольк-рок фестивалю «Млиноманія» і фестивалю присвяченого Дню української писемності і мови «Скіфська пектораль».
  5. Проведення районного конкурсу за сприяння Немирівської РДА та районної ради на фінансування 10 громадських ініціатив, реалізованих в закладах культури району на загальну суму 10000 грн.
  6. Залучення до громадської активності волонтерів, молоді.
  7. Налагодження партнерства з бізнесовими структурами та приватними підприємцями.
  8. Супровід молодих приватних підприємців на початку реалізації їх бізнес ініціатив.
  9. Створення соціального підприємництва на базі Немирівського районного будинку культури та Вінницької обласної громадської газети «Мирів».
  10. Ключовим заходом для реалізації програми стане Громадська конференція з розвитку громад за участю працівників культури, лідерів громадських організацій, представників влади і бізнесу.

Контакти Немирівської спілки творчих ініціатив: (098) 4118269, Кононова Ірина Борисівна, керівник програми.

 

One Response to Майбутнє за соціальними ЗМІ

You must be logged in to post a comment Login