МЕШКАНЦІ ЩЕ 157 НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ УКРАЇНИ ОТРИМАЮТЬ БЕЗКОШТОВНИЙ ІНТЕРНЕТ В БІБЛІОТЕКАХ

Filed under Новини

Кількість бібліотек, обладнаних програмою «Бібліоміст», станом на початок 2012 року

Кількість публічних бібліотек, що надають інноваційні послуги населенню, збільшилася до 1815

 05 лютого 2013 р. програма «Бібліоміст» оголосить, у бібліотеках яких 157 населених пунктів до кінця року запрацюють центри вільного доступу до інтернету та навчання комп’ютерної грамотності, під час прес-конференції в інформаційному агентстві Укрінформ. Початок заходу –о 13:00. Запрошуємо представників ЗМІ відвідати прес-конференцію!

 На сьогодні програма «Бібліоміст» повністю виконала зобов’язання з надання міжнародної технічної допомоги Україні за кошти Фундації Білла та Мелінди Гейтс, обладнавши  комп’ютерною технікою 1578 бібліотек у всіх регіонах України, включно з найвіддаленішими сільськими місцевостями. Модернізовані заклади надають населенню життєво важливі послуги – від безкоштовного спілкування родин трудових мігрантів через «Скайп» у селах Івано-Франківської та Львівської обл. до створення веб-сайтів для просування малого бізнесу у бібліотеках Донецької та Луганської обл. Обладнання додаткових 237 бібліотек стало можливим завдяки підтримці органів центральної та місцевої влади, а також доведеній затребуваності сучасних інформаційних послуг.

Строк функціонування програми в Україні продовжено до 31 жовтня 2014 року, аби надати можливість бібліотекам надавати ще більший спектр послуг.

Завдяки інформаційним технологіям, сучасні бібліотеки долають цифрову нерівність в умовах, коли лише приблизно 34% населення мають постійний доступ до мережі інтернет.  Завдяки програмі «Бібліоміст» на сьогодні безкоштовний доступ до інтернету у бібліотеках мають мешканці 75% районів України, де є технічна можливість підключення до всесвітньої мережі.

У прес-конференції візьмуть участь заступник Міністра культури України Т.Г. Кохан, Директор програми «Бібліоміст» М. Новак, Директор Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні, Молдові та Білорусі Джед Бартон, генеральний директор Національної парламентської бібліотеки України Т.І. Вилегжаніна та Президент Української бібліотечної асоціації І.О. Шевченко.

 05.02.2012 р. список бібліотек-переможців буде також опублікований на веб-сайті програми «Бібліоміст»: http://www.bibliomist.org/

Контакт: Євгенія Амеліна, медіа-менеджер, програма «Бібліоміст», тел.: +380 44 586-2780, +380 67 449-3174,  yamelina@irex.org

You must be logged in to post a comment Login