Мети досягає той, хто її прагне

1Громадською організацією «Ініціативи розвитку» був реалізований проект «Мистецтво єднає людей», який передбачав об’єднання місцевих художників  із Західної України, художників з числа ВПО, місцеву молодь, всіх охочих  задля реалізації спільної справи. Дана співпраця сприяла налагодженню діалогу між митцями Сходу, Заходу, Півночі України та руйнуванню стереотипів, адже на рівні мистецтва немає жодних суперечок та внутрішніх конфліктів.2

Проект тривав 15 лютого по 31 травня 2016 року. Труднощі, які виникали під час реалізації проекту – це перевантаженість партнерів різними соціальними проектами, що впливало на терміни виконання проекту, але все таки вдалося віднайти час, погодні умови мали неабияке значення, майже весь час лив дощ, але згуртована команда не зважала на погодні умови. Було неоднозначне ставлення оточуючих до проекту: від повної підтримки до зауважень «Що в країні зупинки – це найважливіше?», «У країні війна, а ви яскравими фарбами малюєте. У війну треба малювати «Родіну-мать»» і т.п.

3Говорити, що вся громада активізувалася, поки що не приходиться. Над цим потрібно довго і напружено працювати, але краща частина громади дійсно активізувалася, залучивши в проект знайомих, рідних, навіть маленьких дітей, які взявши в руки пензлик, доклали зусиль, щоб потім пишатися нею і говорити, що цю красу створював і я.

Районна центральна бібліотека на період реалізації проекту перетворилася на справжній мистецький осередок, де збиралися художники, молодь, небайдужі громадяни, спілкувалися по скайпу з митцями з Хмельницького, обговорювали ескізи, сперечалися і доходили до однієї думки. До цього проекту в громаді не було жодних акцій, які б реалізовувалися активними громадянами нашого міста. Можливо за виключенням «суботників».

Але якщо на «суботники» приходив дехто з примусу, то цей проект реалізувався тільки з власної волі і бажання. Він став «лакмусовим папірцем» і для деяких місцевих «патріотів», які тільки на словах були патріоти. Значна частина громади зрозуміла, що власними зусиллями можна зробити багато корисних речей. Деякі мешканці міста приходили на зупинки і дякували за наведення ладу і забороняли розклеювати оголошення тим, хто це робив. Одна з жительок, після того як побачила розмальовану зупинку, прийшла до мене додому і висловила подяку за таке перевтілення громадської місцевості.

4Матеріал підготувала Андоленко Ольга, виконавчий директор Охтирської районної громадської організації «Ініціативи розвитку».

You must be logged in to post a comment Login