Мистецтво як ліки від недуги!

Filed under Новини

З кожним роком в Україні збільшується кількість дітей, які мають вади від народження або з інших причин втрачають здоров’я і стають інвалідами. Але діти з особливими потребами залишаються дітьми! Вони радіють і сумують, бавляться і ростуть… та ці дітки відрізняються – вони мріють про здоров’я…
Діти – це наше майбутнє, наша надія!
Потрібно надавати можливість кожному! Особливо діткам, які потребують особливої уваги та допомоги для того, щоб розвинути свої здібності і соціальні навички для найбільш повної інтеграції в життя суспільства за допомогою передових методів лікування, навчання, фізичної, психологічно-соціальної реабілітації. Адже вони мають на це право! Одним з ефективних методів є лікування мистецтвом, що в професійному світі має назву «арт-терапія». Дана методика сприяє розвитку у дитини всебічних здібностей, завдяки яким вона набуває здатності до самореалізації у подальшому житті.
Саме цю методику було використано під час благодійної акції “Мистецтво для життя”,  організаторами якої виступили студенти ІІІ курсу КНУ імені Тараса Шевченка, факультету психології, відділення «Соціальна робота» в собах Федорченко Оксани та Бочарнікової Аліни. До співпраці була залучена Студентська соціальна служба НТУУ «КПІ». Дана акція проходила за підтримки викладачів кафедри «Соціальна робота» КНУ імені Тараса Шевченка.

В період з 8 по 20 квітня 2013 року Студентською соціальною службою КПІ та Факультетом психології, відділення «Соціальна робота». КНУ ім.Т.Шевченка на території НТУУ «КПІ» проводився збір матеріалів образотворчого мистецтва для арт-терапевтичних занять з дітками з особливими потребами (діти з ДЦП, затримкою в розвитку, епілептичними захворюваннями). Всі зібрані речі фарби, альбоми для малювання, фломастери, олівці, пластилін, бісер, кольоровий папір та інші речі для творчості передані Ірпінській громадській організації інвалідів «Оберіг», яка займається реабілітацією таких дівчаток та хлопчиків рамках проекту «Школа нових можливостей».
Особисту подяку від імені організаторів хотілося б висловити таким не байдужим людям, як Чуйко Олені Васильєвні, Оксані Федорченко, Алина Бочарніковій, Кухарський Міша, Вигівська Ніка, Кисляк Юля (НУХТ), Грінчук Владислава, Вергелес Олександра та Олександр Прокопів, а також жителям гуртожитку №10 (КНУ).
“Життя прекрасне, коли розумієш для чого живеш! Хочеться подякувати – людям, які допомагають нам зрозуміти сенс життя. Людям, які несуть у своїх серцях, добро, теплоту і ласку. Це люди- благодійники! Щиро дякую Вам, від імені усієї обдарованої молоді та дітей з обмеженими можливостями”, – сказала Іванна Бузинник, керівник гуртка арт-терапії.

«У світі немає сильніших чи слабших, гірших чи кращих. Ми усі майже однакові, і нас усіх врятує Любов і Доброта»
Керівник ІМГОІ «Оберіг» Афанасьєва Людмила

You must be logged in to post a comment Login