На Чернігівщині мітингом-реквіємом вшанували пам’ять жертв Корюківської трагедії

Filed under Новини
На Чернігівщині мітингом-реквіємом вшанували пам’ять жертв Корюківської трагедії
1-го березня 2014 року, у м Корюківка Чернігівської області відбулися меморіальні заходи з нагоди 71-х роковин знищення цього міста у березні 1943 р. разом із усіма мирними жителями.
У заходах взяли участь Народний депутат України Сергій Аверченко, керівництво Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівської обласної ради, історики, науковці, громадські діячі та місцева громада.
На початку заходу до Меморіалу на честь героїчного опору жителів м. Корюківки, на місці якого 1 березня 1943 р. загони угорської військової жандармерії розстріляли в помешканні ресторану і потім спалили до 500 жителів, було покладено живі квіти.
Сергій Аверченко у своєму виступі зазначив: “Корюківці, той біль який ви переживаєте нині, я розділяю з вами, адже моя родина пережила подібну трагедію у моєму рідному селі Клюси. На превеликий жаль, нещодавно українці знову поклали своє життя, що є трагедією вже новітньої історії нашої країни. Тому кожною своєю дією, кожною своєю думкою ми маємо зробити все, аби кров більше не пролилась на нашій землі. Нині ми вибороли свою свободу і маємо не тільки пам’ятати про загиблих, а й зробити все, аби не повторити подібного! Наше головне завдання – побудува нової, вільної й демократичної України!”.
По завершенню народний депутат завітав на екскурсію до місцевого історичного музею та мав змогу відвідати “урочище Гай”, де має бути збудовано меморіальний комплекс пам’яті жертв Корюківської трагедії.
Історична довідка: 27 лютого 1943 року партизани розгромили фашистський гарнізон, визволили в’язнів з тюрми та повернулися в ліси. Упродовж 1-3 березня загони угорської військової жандармерії знищили містечко, убивши та спаливши заживо майже 7 тисяч його мирних жителів. За даними істориків, це наймасовіше одномоментне вбивство нацистами мирного населення за всі роки Другої світової війни. Інформація про Корюківську трагедію тривалий час замовчувалася, оскільки, на думку радянських ідеологів, ця подія кидала тінь на партизанський рух.

You must be logged in to post a comment Login