На Чернігівщині запрацював Ресурсний центр з питань самоорганізації громадян

Filed under Новини

RC 058Ресурсний центр з питань самоорганізації населення для мешканців Чернігівської області на базі Центру «Доброчин» урочисто відкрито 8 вересня 2016 року.

У офіційному відкритті та прес-конференції взяли участь:

  • Наталія Дрозд, Центр «Доброчин»
  • Олександр Підгорний, Чернігівський Центр Прав Людини
  • Микола Торбєєв, Рада адвокатів Чернігівської області
  • Римма Олексенко, Центр сприяння розвитку громад
  • Валентина Литвиненко, керівник юридичної клініки Auditorium, Чернігівський національний технологічний університет

Учасники заходу відзначили важливість та своєчасність відкриття Ресурсного центру. Жителі Чернігівської області можуть скористатись послугами нового Центру та долучитись до вирішення місцевих проблем і підвищити свій рівень самоорганізації для впливу на життя своєї громади.RC 070

Європейський і світовий досвід свідчать, що місцеві проблеми можуть ефективно вирішуватись тільки на місцевому рівні. Різні політичні сили, які представляють владу на місцевому рівні дають мало позитивних результатів у вирішенні проблем місцевого розвитку. Тому особливої важливості набуває політика впровадження механізмів демократії участі на місцевому рівні, які надають членам територіальних громад реальну можливість вливати на вирішення місцевих проблем.

Утворення комітетів самоорганізації населення, що сприяє швидкому реагуванню та виконанню посталих проблем місцевого рівня, запровадження інструменту місцевих ініціатив та підвищення якості чинних статутів територіальних щодо демократичності закріплених в них процедур громадської участі надає реальну можливість громадянам вливати на вирішення місцевих проблем.

Ресурсний Центр буде надавати правову допомогу, консультативні, інформаційні, освітні та організаційні послуги зацікавленим членам територіальних громад, ініціативним групам та інститутам громадянського суспільства з питань місцевих ініціатив, органів самоорганізації населення та інших форм прямої демократії.

Ресурсний центр працює за адресою вул. Жабинського 13/42, м. Чернігів. До Центру можна звернутись

  • за особистим зверненням в офісі організації з 10.00 до 18.00 години щоденно крім вихідних (за попереднім записом);
  • телефоном 0462 67 71 81 з 10.00 до 18.00 години щоденно крім вихідних;
  • електронною поштою dobrochyn@cn.relc.com або pravocf@gmail.com
  • Skype dobrochyn2000.

Метою проекту «Посилюємо демократію участі на Чернігівщині», що здійснюється Центром «Доброчин» за підтримки Програмної ініціативи МФВ «Демократична практика”, є посилення спроможності членів територіальних громад брати активну участь в реалізації місцевої демократії.

 

Наталія Дрозд

Центр «Доброчин»

You must be logged in to post a comment Login