Активним потенціалом країни є громадські активісти, які є генераторами впровадження соціальнозначущих справ на локальному рівні. Тому при впровадженні певних змін, зокрема, реформи децентралізації, важливо знати думку громадськості — чи дійсно це добре, які є загрози, чи готові громадяни і тому подібне. Саме тому Інститут соціокультурного менеджменту провів 30 жовтня 2017 року в м. Кропивницький вже восьмий круглий стіл «Європейський погляд на зміни в громадах». Захід проводився в рамках проекту «Інформаційна підтримка реформування місцевого самоврядування» за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах проекту «Просування реформ в регіони», що реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій у співпраці з «Європейською правдою».
На заході учасники обговорювали чи надала децентралізація Кропивницькому певні зміни, перспективи розвитку та які механізми впливу запроваджені. Увага була зосереджена на важливості реалізації соціальних проектів в громадах Кіровоградської області.
Леонід Жовтило зауважив “Фактично вже два роки об’єднані громади мають певний досвід. Певною мірою вимальовується картина управлінських дій влади і громади. У нас в області не так багато створених ОТГ — зараз 7, найближчим часом буде 13 громад…Сьогодні простежується тенденція, що керівництво за рік-два “загралося” у самостійність, що починають не бачити громад. Громадськість використовують. Громадськість проявляється лише тоді, коли в громади заходить якась програма, що орієнтована на громадськість. А так, щоб громадськість самостійно проявляла активність і розвивала громаду мало де спостерігається”. Учасники вбачають одну із загроз в децентралізації як ризик виникнення “нового видання феодалізму”.
На Кіровоградщині є потреба роботи з молодіжними рухами в об’єднаних громадах, оскільки вони не володіють інструментарієм розвитку своєї громади. В ОТГ не вистачає сучасного підходу, знань, навичок і розумінь до роботи в нових умовах. Є багато випадків дій місцевої влади без участі громади.
Отже, євроінтеграція надає багато нових можливостей громадським активістам, але, на думку учасників, їх навчати у кожній громаді локально.
You must be logged in to post a comment Login