На Святого Миколая до музею по «миколайчики»

Filed under Новини

18-19 грудня 2012 року  в   Кіровоградському  обласному  художньому музеї в рамках підготовки до святкування  Нового 2013 року було проведено святкові програми «Святий Миколай Чудотворець», працювала творча майстерня по виготовленню «миколайчиків».

Протягом двох днів музей відвідали учні 2 – х класів Кіровоградської загальноосвітньої школи № 4 та учні 1-х та 4-х класів  Кіровоградської спеціалізованої загальноосвітньої школи № 6.

У рамках програми в залі «Сакрального мистецтва» учні молодших класів ознайомилися з експозицією «Святий Миколай – Чудотворець», в якій представлено ікони з фондового зібрання музею із зображенням Святого.

Із великою цікавістю діти прослухали розповідь про життя та чудеса Святителя Миколая Чудотворцята, із задоволенням прийняли участь у бліц-турнірі на морально-етичну тему та у грі «Що ти покладеш у скарбничку спасіння». Окрім того, дітвора мала змогу продемонструвати свої поетичні та музичні таланти декламуючи вірші, присвячені Святому Миколаю та співаючи пісню «Ой, хто, хто, Миколая любить».

А, згодом,  більшість учнів долучилася до музейної акції «Мистецькі «перлинки» – для музейної новорічної ялинки!», яка з 11 грудня триває у музеї, в рамках якої кожен бажаючий має можливість прикрасити   новорічну музейну ялинку власноруч виготовленими новорічнмими іграшками та отримати безкоштовне запрошення на відвідування художнього музею протягом січня 2013 року.

Водночас,  у творчій майстерні, було дуже гамірно, як у вулику, адже всі бажаючі на вибір  виготовляли «миколайчиків» із тканини або солоного тіста, праобрази святкових гостинців «панянок», «коників», які раніше виготовляли на Слобожанщині та Полтавщині від «Миколая зимового» і до  Різдва.

Кожен учень, на згадку про участь у святкуванні Дня Святого Миколая, отримав «миколайчика» створеного власноруч.

           Олена Степанок –  завідуюча відділом науково- просвітницької роботи    

                              Кіровоградського обласного художнього музею

You must be logged in to post a comment Login