Нехай джерела будуть чистими!

іфРобота переможця Всеукраїнського конкурсу «До чистих джерел» 2015 року у 3 категорії «Екологічні товариства і гуртки загальноосвітніх, вищих, професійно-технічних навчальних та позашкільних закладів»: «Нехай джерела будуть чистими!»

Інформація про колективного учасника

Робота виконана студентами екологічної бригади «Ековарта» КЗ ЛОР «Бродівський педагогічний коледж імені Маркіяна Шашкевича».

Загальна інформація про природний обєкт, на поліпшення екологічного стану якого спрямована діяльність

Територія Бродівського району розташована на північному сході Львівської області. Броди – районний центр Львівської області, літочислення якого ведеться з 1084 року. За історичними даними, офіційна дата заснування міста співпадає з часом зустрічі князів Мономаха і Володимира Волинського, саме у 1084 році. Ця зустріч відбулася на території, де зараз є витік річки Бовдурки, а саме, озеро Бугаї. Його назва, найбільш ймовірно, походить від назви птаха – бугай, який водився на цій місцевості у великій кількості. Саме тут, як свідчать історичні джерела, розмістилися перші поселення засновників міста Броди. Довгі роки озеро було основною відпочинковою зоною бродівчан.

Інформація про екологічні проблеми, які були вирішені під час діяльності учасника

Студентська «Ековарта» Бродівського педагогічного коледжу імені Маркіяна Шашкевича з 2014 року розпочала роботу з впорядкування прибережної смуги озера, очищення її від сміття. Своїми діями студенти намагалися звернути увагу усієї бродівської громадськості на незадовільний стан історичної водойми району.

Саме тому, з 2014 року, члени «Ековарти» займаються прибиранням прибережної ділянки озера від сміття в рамках щорічної Всеукраїнської акції «Зробимо Україну чистою».

Звичайно, врятувати озеро від поступового зникнення силами лише студентської молоді було б неможливо. Тому ми вирішили знайти вихід разом з усією Україною, повідомивши WWF – Всесвітній фонд природи шляхом реєстрації на карті «Знайди, запропонуй, виріши!».

У результаті голосування ця екологічна проблема увійшла до списку 10 найважливіших, вирішення яких є першочерговим.

Інформація про виконану роботу

Мета: дослідити екологічний стан міського озера «Бугаї» та визначити екологічні проблеми водойми.

Завдання: впорядкувати і доглянути прибережну смугу міського озера «Бугаї», привернути увагу громадськості до екологічних проблем водойми.

Отриманий результат:

  • прибережні смуги озера очищені від побутового сміття;
  • загальна кількість зібраних пакетів зі сміттям: 148 (пакетів з пластиковими пляшками – 36, пакетів зі склом – 24, пакетів з іншим сміттям – 82);
  • міська рада розпочала ряд заходів із поглиблення та розширення акумулюючої водойми.

Роботи із поглиблення та розширення акумулюючої водойми

Висновок

Отже, кожна людина має розуміти велику відповідальність перед наступними поколіннями за стан земель, повітря та водних ресурсів. Від нас усіх, і від кожного зокрема, залежить, чи лунатиме завтра пісня солов’я, чи будуть дихати прохолодою прозорі джерельця, чи плескатиметься риба у чистій воді, чи буде над нами блакитне небо.

Офіційна сторінка в інтернеті: http://brodypk.at.ua/

You must be logged in to post a comment Login