Нові можливості та досвід, яких очікують громади

Filed under Новини, Статті

DSC_1552Про реформу децентралізації сьогодні можна почути в майже всіх засобах інформації. І це не дивно, оскільки це нові можливості для об’єднаних територіальних громад (ОТГ), а також для громад, які на  «порозі» об’єднання. Представники громад, місцеві жителі, активісти потребують знань та досвіду, щоб зробити зміни в громаді, які несе реформа, більш ефективними. Адже, реформи повинні робитися не для людей, а з людьми.

З 15 по 17 березня 2018 року у м. Кропивницький (готель «Рейкарц») Інститутом соціокультурного менеджменту (ІСКМ) було проведено конференцію «Реформа децентралізації: досвід, перспективи і значення для сталого розвитку територіальних громад» в рамках проекту «Інформаційна підтримка реформування місцевого самоврядування», що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах проекту «Просування реформ в регіони», що виконується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) у співпраці з «Європейською правдою».

На конференцію було запрошено діячів культури, активістів, представників громадських організацій м. Кропивницького та Кіровоградської області. В якості експертів виступили тренери-практики Ірина Таран (м. Пирятин, Полтавська область), Леонід Жовтило (м. Мала Виска, кіровоградська область)  та Валерій Луц (м. Київ).

Перший день конференції розпочав директор ІСКМ Лев Абрамов, який привітав учасників та розповів про здобутки проекту «Інформаційна підтримка реформування місцевого самоврядування», а також, що буде відбуватися протягом трьох днів конференції.DSC_1016

Після перерви перейшли до панельних дискусій, модератором яких виступила Олена Кваша, генеральний продюсер Кіровоградської обласної філії ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія». Перша панельна дискусія: “Децентралізація на Кіровоградщині: можливості та виклики”. Друга: «Роль закладів культури в умовах децентралізації». Учасники поділились своїм досвідом, думками та мали нагоду зосередитися на важливих питаннях щодо перебігу реформи децентралізації на Кіровоградщині.

На наступні два дні конференції для учасників конференції було підготовлено тренінгову програму.  Розпочали з тренінгової сесії  «Як навчитись домовлятися, використовуючи відновний підхід», тренер Ірина Таран (ГО «Жіночі ініціативи», м. Пирятин, Полтавська область). Ірина поділилась своїм досвідом щодо відновного підходу,  який максимально задовольняє інтереси усіх зацікавлених сторін, відновлює довіру між ними та дозволяє вибудувати ефективні партнерські стосунки у довгостроковій перспективі, допомогла сформувати в учасників тренінгу розуміння поняття «конфлікт» та  «шляхи вирішення конфлікту»  та надала практичні навички володіння відновними техніками  (навичками активного слухання та ефективного спілкування).

Тренінгова сесія «Розвиток громадських ініціатив в епоху діджиталізації», тренер Валерій Луц (експерт-консультант, керівник діджітал-агенства Be Famous Studio, співзасновник ряду компаній у галузі захисту прав інтелектуальної власності та використання цифрового медійного контенту, м. Київ). Під час свого тренінгу Валерій розповів як діджиталізувати наше повсякденне життя, сучасний демографічний стан та залучення користувачів України у глобальне цифрове середовище, а також проектний підхід в управлінні розвитком громади.

Тренінгова сесія «Методологія залучення громадських активістів до процесу планування розвитку ОТГ», тренер Леонід Жовтило (виконавчий директор ГО «Фонд розвитку ініціативи громади», м. Мала Виска, Кіровоградська область). Метою стало формування у учасників тренінгу розуміння значення процесів планування у життєдіяльності громади. Ознайомити з видами планів в ОТГ. Визначити роль громадськості в процесах підготовки, реалізації та моніторингу планів розвитку ОТГ. Леонід надав учасникам знання та практичні навички для здійснення їхньої  подальшої ефективної участі у стратегічному та операційному плануванні роботи своєї громади, заохотив учасників  до активної участі в розробці, реалізації та моніторингу програм розвитку їхніх громад. Учасники активно брали участь у практичних завданнях та обговорювали питання територіальних громад.

По завершенню конференції всі учасники, тренери та організатори поділились своїми враженнями.

Конференція стала фінальним етапом проекту «Інформаційна підтримка реформування місцевого самоврядування». Команда ІСКМ вдячна всім, хто активно долучився до реалізації та обміну досвідом. Матеріали круглих столів «Європейський погляд на зміни в громадах», які були проведені впродовж проекту в 10 громадах Кіровоградської області допоможуть жителям місцевих громад більше розібратися в питаннях децентралізації, адже у виданні зібрані думки людей, за участю яких і повинні відбуватися будь-які реформи.

You must be logged in to post a comment Login