НОВИНИ ЄС

Filed under Статті

Новини минулого тижня:
Країни Східного партнерства обговорили проблеми сільського господарства
¾ дітей у ЄС живуть у родинах з обома батьками
Євросоюз та США провели спільні кібернавчання
Європеана: Єврокомісія закликає поповнювати бібліотеку новими матеріалами
Рівень безробіття у ЄС поволі зростає
Анонси подій:

Події в ЄС
9 листопада — конференція «Соціальні та регіональні виміри Східного партнерства», Брюссель
14-17 листопада — пленарна сесія Європейського Парламенту, Страсбург
15 листопада — Єврокомісія надасть пропозиції, покликані підтримати розвиток правосуддя та юстиції у ЄС
15-16 листопада — конференція між ЄС та країнами Східної Європи і Центральної Азії щодо співпраці у сфері науки та інновацій, Варшава
21-22 листопада — конференція, присвячена питанням дотримання засадничих прав у ЄС, Варшава

Новини тижня (31 жовтня — 7 листопада)

Східне партнерство
Країни Східного партнерства обговорили проблеми сільського господарства
Наприкінці позаминулого тижня у Кракові відбулася конференція за участю країн-учасниць Східного партнерства та ЄС з питань сільського господарства.
Учасники конференції, зокрема, обговорили питання приведення законів країн-членів ініціативи у відповідність до стандартів ЄС у сфері ветеринарного та фітосанітарного контролю , безпеки та якості харчових продуктів.
Захід був організований міністром сільського господарства Польщі Мареком Савіцкі у рамках польського головування у ЄС.
Також конференцію відвідали представники Європейської Комісії, Європейського Парламенту, міжнародних організацій, асоціацій, дослідницьких інституцій.

Соціальна сфера
¾ дітей у ЄС живуть у родинах з обома батьками
У 2008 році у ЄС 74% дітей виховувалися двома одруженими батьками, 14% проживали з одним із батьків, а 12% — з батьками, які офіційно неодружені.
Такі дані надає Євростат -статистична служба Європейського Союзу.
Найбільша частка дітей, які проживали у родинах з обома батьками, була зафіксована у Греції (92%) та на Кіпрі (89%). Найнижча — у Естонії та Швеції (обидві по 54%).
Своєю чергою, Латвія та Ірландія (обидві по 23%), Естонія та Великобританія (обидві по 21%) — країни, у яких найбільш розповсюджений формат виховання дитини одним із батьків.

Інформаційна безпека
Євросоюз та США провели спільні кібернавчання
3 жовтня у Брюсселі відбулися навчання із протистояння кіберзлочинності «Cyber Atlantic 2011». У заході взяли участь експерти з ЄС та США.
Учасники навчання зімітували дві ситуації: відбиття атак хакерів з метою отримання та публікації секретної інформації з агенцій, що відповідають за інформаційну безпеку ЄС; захист від намагань вивести з ладу надважливі системи енергопостачання ЄС.
Неелі Крус (Європейський Комісар з цифрових технологій) висловила впевненість, що навчання стануть у нагоді спеціалістам по обидва боки Атлантики.
Упродовж останніх місяців об’єктами кібератак у ЄС стали Європейська Комісія та Європейська служба зовнішньої дії.

Культура
Європеана: Єврокомісія закликає поповнювати бібліотеку новими матеріалами
Європейська Комісія закликає країни-члени активізувати процедуру цифрування матеріалів культурної спадщини. Мета — поповнення матеріалів Європеани (Europeana) — європейської цифрової он-лайн бібліотеки.
Неелі Крус, Єврокомісар із цифрових технологій, вважає, що Європа — як континент, що володіє «найбільшим у світі культурним спадком», — не може собі дозволити не скористатися можливістю цифрування матеріалів, які становлять культурну цінність.
Єврокомісія встановлює приблизну кількість матеріалів для кожної країни-члена, що мають бути додані до Європеани у цифровому режимі до 2015 року.
Нагадаємо, що Європеана — це європейська багатомовна он-ланй колекція зацифрованих матеріалів з музеїв, бібліотек та історичних архівів. ЇЇ мета — полегшити доступ європейців до матеріалів, що становлять культурну цінність. Проект було запущено у 2008 році. Наразі у колекції Європеани знаходиться більше 19 млн. об’єктів культурної спадщини ЄС.

Статистика
Рівень безробіття у ЄС поволі зростає
У вересні, у порівнянні з серпнем, рівень безробіття у зоні євро (ЄС17) та у ЄС у цілому (ЄС 27) зріс на 0,1% та склав 10,2% та 9,7% відповідно.
За даними Євростату, 23,264 млн. людей у ЄС (з яких 16,198 млн. у зоні євро) залишалися без роботи у вересні.
Серед країн-членів найнижчий рівень безробіття було зафіксовано у Австрії (3,9%), Нідерландах (4,5%) та Люксембургу (4,8%). Найвищий показали Іспанія (22,6%), Греція (17,6%) та Латвія (16,1% у другому кварталі 2011 року).
Для порівняння, рівень безробіття у США у вересні становив 9,1%, у Японії — 4,3%.
Нагадаємо, що до зони євро входять 17 із 27 країн ЄС: Бельгія, Німеччина, Ірландія, Греція, Іспанія, Франція, Італія, Кіпр, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Австрія, Португалія, Словенія, Словаччина, Фінляндія та Естонія. Загалом Європейський Союз налічує 27 членів.

Веб-сайт тижня
Веб-сайт Європеани — європейської цифрової електронної бібліотеки
http://www.europeana.eu/portal/
На цьому сайті ви матимете змогу ознайомитися з 19 млн. матеріалів, що становлять європейську культурну цінність

Відео тижня
Відео з аудіовізуального сервісу Європейської Комісії: Європейський фонд рибного господарства
http://ec.europa.eu/avservices/video/videoplayer.cfm?sitelang=en&ref=I071370

 

Джерело: http://irgo.org.ua

 

You must be logged in to post a comment Login