«Оберіг» вчить самостійності дітей-інвалідів *

Filed under Історії успіху

   Досвід діяльності Ірпінської міської громадської організації інвалідів «Оберіг» почався з серпня  2011 року у проекті «Школа самостійності» громадської організації інвалідів «Відгук».

Об’єднання заради добрих справ – це надзвичайно важливий стимул, щоб здійснити все задумане. Саме цей девіз завжди згуртовував навколо себе цілі народи.

Тому об’єднавшись, організації можуть зробити набагато більше справ. Тому завдяки досвіду ГОІ «Відгук» ІМГОІ  «Оберіг»  набагато легше було почати свою діяльність.

Діти та молодь з обмеженими фізичними можливостями (особливо – з розумовими вадами) сьогодні не відчувають достатньої підтримки держави. «Цивілізованість суспільства визначається його ставленням до людей неповносправних, стареньких, немічних» (Жером Лежен, генетик). Українське суспільство лише два десятки років як зіткнулося обличчям в обличчя із проблемою інвалідності. Із проблемою, яку комуністична система старанно маскувала, ховаючи людей «не правильних» подалі від ока людей, «правильних». Якщо Українське суспільство прагне називати себе людяним і гуманним, прирівнювати себе до суспільств високого рівня розвитку, воно неминуче повинно навчитися належно ставитися до людей з обмеженими фізичними можливостями.

ГОІ «Відгук» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Всеукраїнського благодійного фонду «Крона» успішно реалізував проект «Школа самостійності» на базі Бучанської загальноосвітньої школи №3. Основним завданням проекту є позашкільна робота з дітьми-інвалідами для опанування навичок збереження життя та здоров’я, самообслуговування, самодопомоги та самореалізації. Актуальність проблеми викликана тим, що в умовах фінансової економічної кризи батьки дітей з фізичними вадами вимушені додатково працювати, обмежуючи розвиток своїх дітей, їх виховання та інтеграцію в суспільство. У дітей, котрі відвідують «Школу самостійності» відчутні зміни у поведінці і відношенню їх до власного життя та життя в суспільстві.

ІМГОІ «Оберіг» за підтримки ГОІ «Відгук» був створений саме для того, щоб в м. Буча та Ірпінському регіоні надати можливість людям з особливими потребами брати участь в різноманітних заходах та реабілітації, а саме:

  • фізична реабілітація, що передбачає опанування дитиною навичок збереження власного життя та здоров’я (зміцнення фізичного стану здоров’я дитини шляхом ЛФК, масажів, електростимуляції та занять на спеціальних тренажерах);
  • соціальна реабілітація, передбачає опанування дитиною навичок, необхідних для незалежного проживання в сім’ї (розвиток мовлення (заняття з дефектологом), користування побутовими приладами, елементарні вміння ремонту одягу, прибирання оселі та інше);
  • психологічна реабілітація, передбачає корекцію психологічних функцій та залучення дитини-інваліда до активного життя в дитячому колективі (проведення групових та індивідуальних занять з дітьми-інвалідами).

Досить потужним чинником для «запуску» рухової діяльності може стати потреба дитини в самовиявленні та самовираженні, для реалізації якої діти широко використовують творчість. Тому серед сучасних можливостей подальшого удосконалення реабілітаційних технологій належна увага надається арт-терапії.

*Арт-терапія – це методика лікування дітей з вадами фізичного та психологічного розвитку за допомогою художньої творчості. Один з найбільш м’яких, проте дуже ефективних методів, що використовується в роботі психологами та психотерапевтами. Не маючи медичних протипоказань – може здійснюватися без «спеціальної» підготовки.

Крім реабілітації діти та дорослі люди з обмеженими фізичними можливостями можуть брати участь у різноманітних творчих, спортивних, розважальних заходах: екскурсіях, відвідувати концерти та театр, брати участь в обласних змаганнях, які організовує обласний центр «Інваспорт».

На даний час працюємо над двома проектами «Творчі долоні» і «Школа особистості».

Досить часто інваліди надзвичайно самотні люди. Вони сидять по домівках і майже ніде не мають можливості поспілкуватись. Ось чому ми прагнемо долучити їх до активності, творчості та показати їм, що вони мають жити щасливо! Завдяки своїм вмінням ми багато чого можемо досягти. Сподіваємось, що ця організація дасть можливість інвалідам не тільки розвиватись, але й у майбутньому заробляти собі на життя, виготовлюючи сувенірну продукцію.

Важливо людину навчити самостійно пристосовуватися до життя, а не надати одноразову допомогу. Довготривала реалізація проектів дасть можливість залученню більшої кількості дітей-інвалідів до соціуму. Безстрокова реалізація проектів забезпечить у подальшому повну соціалізацію усіх людей, що мають статус «інвалід»:

– Досвід від реалізації проектів нашого партнера, громадської організації інвалідів «Відгук» показав позитивні результати: діти, які раніше навчалися за індивідуальною навчальною програмою вдома, наразі вчаться у загальному класі за загальноосвітньою програмою, або за програмою інклюзивної освіти, з них – 2 дитини, які перебувають в інвалідному візку.

– Наші постійні партнери ВіП-газета «Вісті Приірпіння» залучили до оплачуваної роботи кур’єрами 2-ох людей з інвалідністю, пов’язаною з психічними розладами (хвороба Дауна та  шизофренія). Тобто, діти, які братимуть участь у соціальному житті змалку – зможуть реалізувати себе у дорослому житті і забезпечити матеріальний стан власного життя, родини тощо. Для того, аби досягти реальних результатів у дорослому житті, потрібно забезпечити «здорове дитинство».

Наш девіз: ми не здаємось!!!

 

     Контактна інформація організації:

Керівник організації Афанасьєва Людмила Леонідівна
Адреса Київська обл. м. Ірпінь вул. Ленінградська 6А, кв57
Тел.: (063) 9775609
Електронна пошта: afonya28@i.ua

* – “Історії діяльності НДО в соціокультурній сфері”, 2011

2 Responses to «Оберіг» вчить самостійності дітей-інвалідів *

You must be logged in to post a comment Login