Школа волонтерів

Filed under Статті

Ми дуже часто сьогодні чуємо слово «волонтер» і думаємо, що волонтером бути дуже легко. Здавалося б, якщо людина має бажання допомогти в соціально-важливій справі, то цього вже досить. А що робити в ситуації, коли людина хоче бути волонтером, але не знає до кого їй іти і з чого починати, бо не має елементарних знань з цього питання?

На цю тему наша редакція поспілкувалася із Володимиром Оросом, представником громадської організації «Добропільській центр молоді», м. Добропілля, Донецька обл.

“На початку своєї діяльності наша організація «Добропільський центр молоді» зіткнулась з такою проблемою, що наче і є підтримка влади та бізнесу, але немає кому реалізовувати ініціативи. При обговоренні на молодіжній зустрічі ми виявили основну проблему – це пасивність  громадян і  знайшли спосіб вирішення – їздити по містах, де є ініціатива, але не вистачає якоїсь активності, немає віри. При обласному управлінні молоді було створено комунальне підприємство «Донецький обласний дитячо-молодіжний центр», на базі якого просто об’єдналися громадські організації, тобто ініціативи пішли не від управління, а навпаки підтримали громадські ініціативи. Для центру було надано автобус, на якому в Донецьк приїжджають громадські організації, а потім в інший регіон, запрошується на зустріч молодь, якій розповідається що таке громадська діяльність, яку користь можна зробити для себе, міста, громади. Також запрошуються представники влади та бізнесу, щоб налагодити діалог. В нас якраз так вийшло, що об’єдналися всі і вже намітились позитивні зміни в роботі. Також хочеться відмітити активність молоді, яка активізувалася після цього, тому що багато з них не знали взагалі що таке громадські організації, вважали, що це секти якісь або щось інше. Ситуація змінилась після виступів волонтерів Корпусу Миру, які розповіли для чого вони займаються громадською діяльністю. Здавалося дивним, чому людина з Америки хоче у нас щось реалізувати?? Тому наша молодь зрозуміла, що теж саме можуть й українці, їх дуже зацікавили міжнародні обміни, навчання, вони також захотіли реалізовувати проекти в нашому місті. Висновком цієї всієї зустрічі у нас було 5 лютого 2012 року відкриття Школи волонтерів. Ми тепер їх навчаємо, вони розуміють якісь ази проектного менеджменту, фандрейзингу і в кінці буде як практика збір ідей у міський конкурс «Місто моєї мрії» і там будуть розроблені та реалізовані соціально важливі проекти.”

You must be logged in to post a comment Login