ПЕРША ЛЬВІВСЬКА МЕДІАТЕКА. Відкрито бібліотеку можливостей для кожного

Filed under Новини

20 жовтня 2014 року Львівська міська рада та програма «Бібліоміст» відкриють Першу львівську медіатеку (вул. Мулярська, 2а, початок – об 11:30) та презентують сучасні послуги, що надаватимуться у цьому унікальному громадському просторі нового покоління.

Програма «Бібліоміст» підтримала Львівську міську раду у проекті перетворення цілого поверху звичайної бібліотеки на сучасний мультимедійний освітньо-культурний центр, надавши обладнання на суму близько 300 тис. грн.: комп’ютери, включно з потужними для професійної роботи зі звуком та відео, периферійне обладнання, домашній кінотеатр та ігрові консолі «Kinect». Перша львівська медіатека – це сучасний інформаційний центр у поєднанні з унікальним книжковим фондом центральної міської бібліотеки ім. Л. Українки, створений за європейськими стандартами та спрямований на всебічний розвиток громадських та молодіжних ініціатив.

Спікери: Андрій Садовий, міський голова Львова, Юлія Ткачук, керівник відділу комунікації та адвокації програми «Бібліоміст», Ірина Подоляк, начальник управління культури Львівської міської ради, Софія Оліферчук, куратор та арт‑директор проекту «Перша львівська медіатека».

«Ми щасливі, що в такий складний для України час, управлінню культури таки вдалось разом із “Бібліомостом”, централізованою бібліотечною системою для дорослих м. Львів та громадою міста, яка долучилась своїми позабюджетними внесками, реалізувати цей проект», – наголошує Ірина Подоляк.

Юлія Ткачук зазначає: «Ми говоримо, що ця медіатека – перша.  Проте я переконана, що насправді, як і в європейських країнах, вона буде третьою – справжнім «третім простором», після домівки і місця роботи, в якому усі мешканці Львова можуть комфортно спілкуватися, розвиватися, і творити, вільно користуючись сучасними технологіями та інтернетом.  Це заклад, який пристосовується до потреб громади і однаково належить і львів’янам, і міській владі, і бібліотекарям».

У програмі (додається): презентація плану роботи медіатеки на найближче півріччя, проекту «Е97», Першої школи джазу у Львові, клубу «Настільних ігор» та кіноклубу, перформенс громадської ініціативи Collegium Muzikum, а також короткий фільм про історію роботи над створенням Першої львівської медіатеки.

Контактна особа: Софія Оліферчук, куратор та арт-директор проекту «Перша львівська медіатека», ел. пошта sofioliferchuk@gmail.com, тел. (093)-740-43-46. Більше деталей про Першу львівську медіатеку: https://www.facebook.com/lvivmediateka

####

«Бібліоміст» – це партнерська робота Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства культури України та Української бібліотечної асоціації, на підтримку якої Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 мільйонів доларів США. Партнер програми – корпорація Microsoft –  безкоштовно передала публічним бібліотекам України програмне забезпечення на суму близько 9 мільйонів доларів США. «Бібліоміст» покликаний поліпшити доступ українців до інформації та навчити їх користуватися новітніми технологіями, перетворивши бібліотеки на сучасні громадські центри. За програмою «Бібліоміст» 1963 публічні бібліотеки України було обладнано комп’ютерами з доступом до інтернету. Фахівці бібліотек, які долучилися до програми, пройшли навчання у галузі новітніх технологій та сучасних інформаційних послуг на базі тренінгових центрів, що функціонують у кожній області, і передають навички населенню. Усі бібліотеки, охоплені програмою, надають населенню сучасні інформаційні послуги.

 

Programa_Vidkryttya_Mediateka_Lviv_20_Zhovtnya

You must be logged in to post a comment Login