Підземні діаманти криниць*

Filed under Новини

indexРобота переможця Всеукраїнського конкурсу «До чистих джерел» 2015 року в 4 категорії «Окремі групи громадян, громадяни (індивідуальні учасники)»:«Підземні діаманти криниць».

Інформація про індивідуального заявника: Смірнова Ольга Вікторівна,учениця 10 класу Трапівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Татарбунарського району Одеської області.

Інформація про природний об’єкт, на поліпшення екологічного стану якого спрямована діяльність.

 

Інформація про екологічні проблеми, які були розв’язані під час діяльності учасника:

– більша частина громади Трапівської сільської ради, яка вживає криничну воду, не те, що не очищує її, а навіть не відстоює, що може згубно впливати на здоров’я людей; також широко вживається вода із свердловини;

– деякі криниці знаходяться в аварійному стані, і якщо не вжити заходів, можуть взагалі зруйнуватися.

Інформація про виконану роботу:

Мета: дослідити криничну воду з визначених об’єктів і з’ясувати, чи можна пити її без попереднього відстоювання, обеззараження і кип’ятіння, звернути увагу громадськості та органів місцевого самоврядування на аварійний стан криниць.

Завдання:

– визначити 4 об’єкти для дослідження властивостей води;

– скласти графік проведення досліджень;

– провести дослідження і скласти таблиці по кожному об’єкту;

– сфотографувати криниці, що знаходяться в аварійному стані;

– об’єднати дані, результат довести до відома громади села для попередження захворювань внаслідок неякісної води.

Отриманий результат:

  • –         визначено 4 об’єкти для дослідження властивостей води, робота тривала 6 місяців: з травня до вересня, було складено таблиці по кожному об’єкту з визначенням РН, тобто кислотного середовища, наявності нітратів і нітритів, плаваючих домішок та кольору води. Після консолідації даних було отримано результат відповідності досліджуваної води встановленим нормам, після чого цей результат було доведено до відома громади села для попередження захворювань внаслідок неякісної води;
  • –        досліджено стан криниць на території Трапівської сільської ради: декілька криниць знаходяться в аварійному стані й їх терміново необхідно ремонтувати, було звернено увагу громадськості на це питання.

З моменту зібрання громади поремонтовано одну криницю, тепер джерело захищене від зовнішнього впливу та безпечне для людей, які набирають воду та її вживають. Після оголошення результатів дослідів жителі села припинили вживати воду з свердловини для пиття та використовують її лише для побутових потреб, а з криниць, де вода виявилася з підвищеним вмістом нітратів та кислотного середовища, також вживають воду у мінімальних кількостях.

Висновки.

Усі поставлені завдання для реалізації мети проекту було виконано, за всіма показниками найкраща вода – з с.Баштанівка та криниці у полі. Вода з інших криниць за своїми показниками також не є небезпечною для здоров’я і придатна для споживання, крім води із свердловини, яку варто використовувати лише для побутових потреб.

Декілька криниць знаходяться в аварійному стані, і їх терміново необхідно ремонтувати, було звернено увагу громадськості на це питання, з моменту зібрання громади навіть одну криницю вже відремонтовано.

У майбутньому плануємо дослідити воду у деяких приватних криницях та оголосити результати їх господарям, а також ініціювати ремонт ще двох аварійних криниць нашого села.

 

*Каталог робіт Всеукраїнського конкурсу «До чистих джерел», до якого увійшли кращі роботи учасників конкурсу: vseukrainsky_konkurs_do_chystyh_dgerel_2015

You must be logged in to post a comment Login