PinchukArtCentre оголошує набір на програму «Кураторська платформа»

Filed under Новини
PinchukArtCentre надає шанс новому поколінню українців здобути фахові знання високого міжнародного рівня та стати музейними експертами у галузі сучасного мистецтва.
12 жовтня 2011 року PinchukArtCentre розпочав прийом заявок на програму «Кураторська платформа» – повноцінну дворічну навчально-прикладну програму, яка ставить за мету створити нове покоління українських кураторів та фахівців з мистецтва. Ця програма відкрита для українців віком до 30 років. Вона надає можливість отримати професійні знання міжнародного рівня, достатні для того аби стати експертом з кураторської справи, організації виставок, зв’язків з громадськістю, видавничої справи, освіти, технології в контексті музею сучасного мистецтва.
«Кураторська платформа» – це навчальний центр PinchukArtCentre, в основу якого закладена висока компетентність арт-центру та досвід команди фахівців, які можуть запропонувати учням доступ до найкращих світових знань та практик. Всі учасники програми матимуть можливість ознайомитись з різноманітними практиками виставково-кураторської справи, долучаючись до роботи над національними та міжнародними проектами. Крім того, вони будуть слухати лекції, приймати участь у семінарах та дискусіях за участі провідних міжнародних експертів.
Програма розроблена та викладатиметься ректором Академії образотворчого мистецтва Відня (2002-2011) доктором Стефаном Шмідт-Вульффеном (Stephan Schmidt-Wulffen) спільно з магістром мистецтв Крістін Гаупт-Стаммер (Christine Haupt-Stummer), за тісної співпраці з Генеральним директором PinchukArtCentre Екхардом Шнайдером і арт-менеджером PinchukArtCentre Бйорном Гельдхофом.
Екхард Шнайдер, Генеральний директор PinchukArtCentre: «В рамках освітнього наступу PinchukArtCentre, ця кураторська програма є новим важливим внеском в наш невпинний процес інвестування в українське мистецтво, митців та нове покоління».
На перший курс навчання за програмою, який триватиме рік, буде відібрано до 5 кандидатур. Всі кандидати пройдуть тримісячний випробувальний термін. По завершенню  першого року навчання  тільки 3 з них будуть відібрані для завершення другого курсу програми. Найкращим студентам буде надана можливість продовжити участь у програмі ще на один рік. Всі відібрані студенти отримають мінімальне відшкодування витрат за весь період навчання.
Перший рік навчальної програми буде присвячений загальним навичкам з комунікацій та командної роботи, само менеджменту самостійної роботи, психологічному розумінню,  критичному сприйняттю та історичному усвідомленню арт-процесів тощо. Теоретична частина викладатиметься на різноманітних семінарах від провідних міжнародних фахівців. Практичний досвід студенти отримуватимуть крок за кроком, працюючи в структурі PinchukArtCentre.
Протягом курсу навчання студенти зосереджуватимуться на одному з профільних предметів, таких як:
  • Кураторська справа;
  • Організація виставок;
  • Зв’язки з громадськістю;
  • Освіта;
  • Видавнича справа;
  • Маркетинг;
  • Технологія;
  • Спонсорство.
Вимоги до претендентів:

Всі претенденти повинні надіслати своє резюме та супроводжувальний лист (англійською мовою) з обґрунтуванням своїх прагнень на електронну адресу:  tykhonova@pinchukfund.org
Претендентам необхідно:
мати твердий намір професійно розвиватися у галузі сучасного мистецтва;
вільно володіти англійською мовою (письмо та розмовна мова);
бути віком до 30 років;
мати вищу освіту;
освіта, досвід у галузі мистецтва та/або зв’язків з громадськістю, вважатиметься за перевагу.
Заявки приймаються до 31 жовтня 2011.
Крістін Гаупт-Стаммер вивчала історію мистецтв у Віденському університеті (Vienna University) та у Вільному університеті (Freie Universit?t) в Берліні. З 1996 по 2001 р. вона організовувала семінари, практикуми та екскурсії для Віденського інституту культурних досліджень та кураторські програми навчання. У цей час вона також працювала консультантом для bogner.cultural, втілюючі  проекти з розвитку у музеях в Австрії та за кордоном. У 2001 році Гаупт-Стаммер заснувала консалтингову компанію «section.a» з мистецтва та дизайну, яка організовує виставки та художні проекти для державних і приватних установ. Крістін Гаупт-Стаммер викладає з 2002 року в таких університетах, як Клагенфуртський (University of Klagenfurt) та у Віденській школі мистецтв (Wiener Kunstschule). З 2006 року вона є членом факультету кураторської програми в Університеті прикладних мистецтв (University of Applied Art) у Відні.
Стефан Шмідт-Вульффен вивчав лінгвістику, філософію і побудову комунікацій у Кельні, Констанці і Вупперталі. У вісімдесятих роках він працював арт-критиком у Кельні і почав викладати і проводити виставки. У дев’яності роки він був директором Kunstverein в Гамбурзі, де він експериментував з новими формами дизайну виставок (‚backstage’, ‚fast forward’) і відкрив багато, тепер вже відомих, художників на ранньому етапі їх розвитку. Шмідт-Вульффен очолював Академію образотворчих мистецтв у Відні з 2002 по 2011 р., а в даний час є ректором університету New Design University St.P?lten. Він викладав в Гамбурзькій школі мистецтв (Kunsthochschule) в, Колумбійському університеті (Columbia University), Бард коледжі (Bard College). Також він був радником музеїв (mes?e d’art moderne, Luxembourg) та університетів (Kadir Has University, Istanbul, Free University Bozen, Zeppelin University, Friedrichshafen). З 2008 року Шмідт-Вульффен являється одним з редакторів серії книг “Історії виставок”(‘Exhibition Histories’) з історії виставок ХХ століття, видавництво Afterall, Лондон.

 

You must be logged in to post a comment Login