Портфоліо нашого клубу

Filed under Історії успіху

Заклад культури клубного типу (ЗККТ) – установа, якій не просто утвердитись у сучасному соціумі з його вимогами, ставленням і оцінками. Тож будь – який клубний заклад намагається реалізувати побажання відвідувачів і водночас виконати запити суспільства по задоволенню культурно – дозвіллєвих потреб та сприяти розвитку творчих здібностей громадян, щоби культура і мистецтво були актуальні сьогодні, щоб представлені заходи не були лише згадкою про вчорашній день, а працювали на майбутнє, щоби прилучали громадськість до народної культури та життя, відповідно смаку і таланту.

Для того щоб краще познайомити громади району, розповісти культурній спільноті регіону про цікавий досвід, традиції, які існують в клубних закладах Олександрійщини, про талановитих культпрацівників – директорів, завідуючих клубами, художніх керівників, керівників аматорських колективів, любительських об’єднань, клубів за інтересами, про історію яку має клубний заклад, методичним центром Олександрійського районного будинку культури (РБК) було проведено районний конкурс «Портфоліо нашого клубу».

В рамках конкурсу здійснено фоторозповіді відповідно запропонованих розділів: «Наш клуб найкращий» (про традиції клубного життя: символіка та нагороди, культурно – просвітницькі та благодійні проекти, творчі лабораторії, виставки, професійні та народні свята, звичаї, обряди, фотознімки оформлення та дизайну кабінетів, фойє, глядацького залу, кімнат гурткової роботи).

«Їхнє покликання – культпрацівник» (про кращих керівників аматорських колективів, любительських об’єднань та клубів за інтересами, художніх керівників, завідуючих клубів, директорів сільських будинків культури, активних аматорів громади) «Успіхи творчих колективів – гордість клубу» (про кращі аматорські колективи, любительські об’єднання, клуби за інтересами, які досягли значних успіхів у творчості, переможців районних, обласних, Всеукраїнських, міжнародних конкурсів, оглядів, фестивалів).

«Вони допомагають клубу» (про людей, які матеріально і духовно підтримують клубний заклад).

І тут якраз доречним стане вислів: краще один раз побачити, чим сто раз почути. Адже використовуючи мінімум тексту і максимум фотосвітлин клубники намагались розповісти про свої будні і свята, про своїх партнерів, прихильників і учасників, про умови в яких доводиться працювати, про досягнення, успіхи і проблеми, про заходи і творчість колективів, щоби потім громадськість, дізнавшись про спектр діяльності клубу по іншому змогла поглянути і оцінити роботу закладу культури клубного типу і людей, які там працюють.

Конкурс проводився з 22 вересня по 22 листопада 2010 року. Роботи подавались в електронному та паперовому варіантах.

Із 34 ЗККТ району в конкурсі брали участь 20. Після ретельного ознайомлення з наданими матеріалами в грудні 2010 р. в РБК було проведено презентації робіт та підведено підсумки конкурсу.

Серед переможців: Новопразький міський будинок культури (МБК) № 1 (директор Чуб Л. В.) Новопразький МБК № 2 (директор Софронова С. В.), Добронадіївський сільський будинок культури (СБК) (директор Двалішвілі Т.Р.), Войнівський (директор Докієнко Л.В.), Олександрівський СБК (директор Шевцова Н. В.), Михайлівський СБК ( директор Ковбаса О.Л.), Попельнастівський СБК (директор Чорнобривець О.В.), Ялинівський сільський клуб (СК) (завідуюча Рискаленко Н. І.), Долинський СК (завідуючий Горобець А.С.). Всі учасники відзначені цінними призами, почесними грамотами та дипломами відділу культури і туризму Олександрійської райдержадміністрації

Підсумовуючи вищесказане хочеться наголосити, що сьогодні незважаючи на соціально-економічні, політичні зміни, кризові явища клубні заклади зберегли дуже важливу характерну рису-відкритість і завжди готові до діалогу з суспільством. А що зараз для вас на часі, пропонуйте!?…

Матеріал підготувала: Художній керівник Олександрійського РБК Шоколова Т.С.

 

You must be logged in to post a comment Login